Od dzisiaj nowe zasady związane z koronawirusem. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby uniknąć mandatu!

Od dzisiaj nowe zasady związane z koronawirusem. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby uniknąć mandatu!

Podaj dalej

1 czerwca w życie wchodzą kolejne zapisy związane z pandemią koronawirusa. Dotyczą one m.in. poruszania środkami komunikacji publicznej, czy też zachowania na parkingach. Co musicie wiedzieć?

We wszelkich środkach komunikacji publicznej nadal musimy zakrywać nos i usta. Brak obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzeni tutaj nie obowiązuje. Zmieniają się natomiast limity pasażerów, którzy mogą przebywać w autobusie, czy tramwaju.

Od dzisiaj przepis wygląda tak, że środkami komunikacji publicznej może poruszać się liczba osób odpowiadająca 100% liczby miejsc siedzących, bądź 50% sumy miejsc siedzących oraz stojących. Przykład? Autobus posiada 40 miejsc siedzących oraz 100 stojących. Do teraz mogły w nim przebywać maksymalnie 42 osoby. Od 1 czerwca będzie to 70 osób.

Jeśli chodzi o drogi, czy parkingi – tutaj również nie trzeba już nosić maseczki. A na stacjach paliw? Tu w sumie za wiele się nie zmienia, chociaż na stacjach ma być uruchomiona już pełna oferta gastronomiczna. Do czasu zajęcia miejsca przy stoliku, trzeba mieć zakryty nos i usta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News