Od 10 sierpnia nowe ceny w polskich sklepach? Piwo za 18 zł! A inne produkty? Lepiej nie pytać…

Od 10 sierpnia nowe ceny w polskich sklepach? Piwo za 18 zł! A inne produkty? Lepiej nie pytać…

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać

Podaj dalej

Wakacje w Polsce nie oznaczają niczego taniego. Chociaż przez lata utarła się taka myśl, nad polskim morzem, czy w górach, może być drożej, niż zagranicą. Piwo za 18 zł? To już nie żart – to realne ceny.

Wakacje w Polsce potrafią być o wiele droższe, niż wczasy zagranicą. Przekonał się o tym każdy… kto zadał sobie trudu na 5 minut i porządnie to sprawdził. Tani urlop w polskich górach, nad morzem, czy jeziorem, to często mrzonka. Doskonale świadczy o tym chociażby historia, którą z internautami podzielił się pan Tomasz po swoim pobycie w Zakopanem. W jakiej cenie można teraz wypić piwo?

piwo wakacje zakopane sklep sklepy ceny cena
fot. pixabay

Powróciliśmy już do domu. Tatry jak zwykle piękne i majestatyczne. Ale pewien nieciekawy posmak niestety pozostał. Ceny! Ja nie wiem czy ktoś się z owcą na łby pozamieniał, ale długo już Zakopanego nie odwiedzę. To co było w tym roku w niektórych przypadkach i miejscach to się w głowie nie mieści. Mój faworyt to piwo Tatra na Gubałówce za 18 zł. Ja wszystko rozumiem, ale są pewne granice. Chciwość odpycha… przynajmniej mnie – napisał pan Tomasz na Facebookowej grupie „Zakopane”.

Zakaz kupowania aut używanych w Polsce?! Kupisz tylko nowy samochód – z salonu, ekologiczny

Zdania – jak to bywa w takich przypadkach – były podzielone. Byli tacy, którzy twierdzili, że to już norma… a w niektórych miejscach jest nawet drożej. Ale czym innym jest piwo za 18 zł – którego jednak pić nie trzeba – a czym innym możliwość skorzystania z toalety. Pani Anna przyznała, że nad polskim morzem za taki „luksus” zapłaciła aż 10 zł.

piwo wakacje zakopane sklep sklepy ceny cena
fot. pixabay

Od 10 sierpnia takie ceny będą wszędzie?

A wyobraźcie sobie teraz, że takie ceny to standard. Powiedzmy – od 10 sierpnia w całym kraju piwo kosztuje 18 zł. Nie lane – zwykłe, w puszce. Z jednej strony to mogłoby wyjść na dobre. Wszak większości by się jednak odechciało złocistego trunku. A jeśli piwo 18 zł, to… zaszalejmy– wódka za 180 zł. Wyobrażacie sobie jak bardzo spadłaby liczba pijanych kierowców na polskich drogach…

Polska wprowadzi podatek ekologiczny? Masz samochód spalinowy – będziesz płacił duże pieniądze

No właśnie… niezupełnie. Mam wrażenie, że w tej materii kompletnie nic by się nie zmieniło. Wszak Polacy nie od dzisiaj potrafią produkować swój własny alkohol. O ile teraz jest to proceder na skalę – umówmy się – marginalną, tak przy kolejnych podwyżkach cen odejdą kolejni. Nie tędy droga. Każda podwyżka ma swoje konsekwencje. Wszędzie jest jakiś limit, jakiś sufit. Mam wrażenie, że niektórzy o tym zapominają i uważają, że portfele ludzi nie mają dna. Nie tylko w przypadku wakacyjnych wojaży. Wystarczy spojrzeć na to, jak w przeciągu kilku miesięcy zmieniła się choćby cena węgla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News