Obudziliśmy się w Polsce bez mediów. Nie działa telewizja, nie działają strony internetowe. Dlaczego?

Dzisiejsza pobudka mogła być dla wielu z was dosyć dziwna. Zdecydowanie mogła zaburzyć niektóre z waszych rytuałów. Nie działa telewizja, nie działają strony internetowe, inaczej funkcjonuje radio. Co się dzieje?

Obudziliśmy się w Polsce bez mediów. Nie działa telewizja, nie działają strony internetowe. Dlaczego?
Podaj dalej

Dlaczego nie działają radio, strony internetowe i telewizja? „Trwa protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez rząd wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam emitowanych w Telewizji, Radiu i Internecie wprowadzanego pod pretekstem walki z pandemią Covid-19.” – czytamy na stronie RMF FM.

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.” – przekazuje na swojej stronie „Interia”.

Do protestu przyłączyły się m.in. Agora S.A., CANAL+, Eleven Sports Network sp. z o.o., Grupa Interia.pl sp. z o.o., Grupa RMF, Grupa Wirtualna Polska, Ringier Axel Springer Polska, czy też Telewizja Polsat sp. z o.o. Co to wszystko oznacza? A no oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że… nic nowego się dzisiaj nie dowiemy, przynajmniej w tradycyjny sposób.

Zaangażowane w protest media nie będą publikowały nowych informacji, nie będzie audycji i wiadomości w radiu, nie będzie waszych ulubionych programów w telewizji, nie będzie sportu. Trudno sobie to wszystko nawet wyobrazić. Natomiast kto wie, może taki dzień jest potrzebny? Co wy na to?

Przeczytaj również