Obniżenie podatków na paliwo! Zmiany zostały już przyjęte przez rząd – po ile teraz diesel i benzyna?

Obniżenie podatków na paliwo! Zmiany zostały już przyjęte przez rząd – po ile teraz diesel i benzyna?

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Niemiecki rząd przyjął nowe przepisy, które obniżą podatki na paliwo. Dla Niemców to z całą pewnością znakomita wiadomość. Po ile teraz będzie u nich benzyna i diesel? Być może sytuacja się odwróci i to Polacy pojadą tankować do nich, a nie na odwrót?

Co oznacza obniżenie podatków na paliwo? Benzyna ma potanieć według „Interii” o 35 eurocentów na 1 litr benzyny. Średnia cena niemieckiej benzyny to 2,09 euro, więc po wprowadzenie przepisów w życie, Niemcy za benzynę płacić będą ok. 1,74 euro. A to przy aktualnym kursie walut daje jakieś 8,07 zł. Dalej „Interia” podaje, że diesel ma potanieć o 17%, czyli jego cena może wynosić wkrótce nawet 7,86 zł.

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com –
lucigerma

Jeśli takie zmiany rzeczywiście wejdą w życie – i rzeczywiście w takiej skali… to sytuacja może być poniekąd lekko zabawna. Oczywiście to taki śmiech przez łzy. W Polsce benzyna podrożała o 74 grosze w trakcie 3 tygodni i aktualnie kosztuje 7,23 zł. Jeśli tak dalej pójdzie, to w czerwcu za litr Pb95 będziemy płacić jakieś 8 złotych. Czyli… tyle samo, co Niemcy po obniżce podatków?

Benzyna i diesel po 8 zł za litr? Premier Morawiecki tłumaczy – to nie są najlepsze wiadomości…

Coś tutaj ewidentnie nie gra. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, sytuacja, w której Niemiec płaci za paliwo mniej, niż Polak, to byłaby absolutna patologia. Aczkolwiek… chyba po cichu bym chciał, aby to się faktycznie wydarzyło. Ciekawi mnie, co wtedy powiedziałby nasz rząd. W jaki sposób wytłumaczyłby to, co się stało na rynku.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News