Nudny samochód elektryczny? Powiedzcie to Porsche. Kierowca F1 był w ogromnym szoku [WIDEO]

Nudny samochód elektryczny? Powiedzcie to Porsche. Kierowca F1 był w ogromnym szoku [WIDEO]

samochód elektryczny porsche taycan

Podaj dalej

Porsche Taycan to obecnie – prawdopodobnie – najlepszy samochód elektryczny dostępny na rynku. Szczególnie, jeśli mowa o wersji Turbo S. Jej osiągi są po prostu chore, a w aucie nie da się nudzić.

Czy samochód elektryczny jest z założenia nudny? Większość z nich tak, są nudne jak flaki z olejem. Ale nie Porsche Taycan. A tym bardziej nie wersja Turbo S. Przyspieszenie do setki 2,8 s. 761 koni mechanicznych i moment obrotowy dostępny od zera. Wgniata w fotel to mało powiedziane.

samochód elektryczny porsche

Kilka dni temu taki egzemplarz testował Nico Rosberg, mistrz świata F1. Niemiecki kierowca zabrał samochód na Nurburgring. Najpierw mogliśmy obejrzeć szybkie kółko po torze w wersji Grand Prix. Było szybko, ale też nieco nerwowo. Sam Rosberg stwierdził, że nie czuć wagi tego auta. Nie do końca się z tym zgadzamy – trochę czuć, ale Taycan waży w końcu ponad 2 tony.

porsche taycan nico rosberg

Prawdziwa zabawa zaczęła się, kiedy Rosberg wziął Porsche na Nordschleife. Kierowca wyścigowy miał tam kapitalną zabawę, ale to nadal nic. Później Nico wyłączył sobie różne kontrole i przeszedł w tryb drift mode. I trzeba przyznać, Taycan śmigał bokiem aż miło! Sami zobaczcie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News