Nowy węgiel na rynku! Kosztuje tylko 1200 zł – można kupić go przez internet. Limit to 3 tony

Nowy węgiel na rynku! Kosztuje tylko 1200 zł – można kupić go przez internet. Limit to 3 tony

węgiel sklep pgg 3 tony limit nowe zasady

Podaj dalej

Węgiel to jeden z najczęściej poruszanych tematów tego roku. Mam nawet takie wrażenie, że bez problemu to słowo mogłoby zostać słowem roku 2022 – na równi np. z inflacją. Pojawiła się nowa kopalnia oferująca swoje usługi w internecie. O co konkretnie chodzi?

Jak kupić węgiel? Gdzie i za ile? To pytania powtarzane w ostatnich miesiącach setki razy w każdym polskim domu. Oczywistym jest, że w dobie kryzysu ludzie rzucili się na surowiec ze sklepu PGG. Tam swego czasu można było kupić opał bardzo tanio – zdecydowanie poniżej bariery 1000 zł za tonę. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe – to jak za darmo. Przecież na rynku za tonę trzeba dać między 3 a 4 tysiące.

węgiel pgg jsw orzech jak kupić internet
Pixabay

Różnica jest tak naprawdę ogromna. Skoro tona ekogroszku na zwykłym składzie kosztuje 3,5 tysiąca złotych, to za 5 ton zapłacimy… 17,5 tysiąca złotych. Dokładnie tak – dobrze widzicie. Ogrzanie domu 5 tonami węgla może was kosztować ponad 17 tysięcy złotych. I w tym samym momencie jest sklep PGG, gdzie ten sam ekogroszek można było kupić za 850 zł za tonę, co łącznie daje jakieś 4250 zł za 5 ton. Różnica jest kolosalna.

Musisz wymienić swoje prawo jazdy! Nawet, jeśli jest bezterminowe. Do kiedy masz na to czas?

Teraz w sklepie PGG ceny są już nieco inne, natomiast wciąż odwiedzanie strony internetowej i próba kupienia tam węgla to gra warta świeczki. Ekogroszek luzem kosztuje tam teraz 1220 zł za tonę. Kostka, orzech, czy groszek, to koszt pomiędzy 1140 zł a 1180 zł za tonę. Limit zakupu to oczywiście 5 ton. Ale na rynku pojawił się nowy gracz. Czy wejdzie on na dobre w wirtualny pojedynek z PGG?

węgiel pgg jsw orzech jak kupić internet
fot. pixabay

Raczej nie…

Z ofertą do klientów indywidualnych wychodzi Jastrzębska Spółka Węglowa, czyli popularne JSW. Pierwszy, zasadniczy problem jest taki, że można będzie kupić wyłącznie jeden rodzaj węgla, czyli orzech. Dokładniej ma on pochodzić z kopalni Budryk w Ornontowicach. Dziennie kopalnia sprzeda ledwie 180 ton – jedna osoba może kupić wyłącznie 3 tony węgla. Oznacza to – prawdopodobnie – że jednego dnia węgiel kupi maksymalnie 60 osób.

Fatalne informacje dla kierowców – diesel mocno w górę – nawet 7,50 zł za litr! A benzyna?

Wymagany jest oczywiście własny transport i deklaracja CEEB. Płatność na miejscu odbywa się wyłącznie gotówką. Opłaca się? To zależy jak na to spojrzeć. Tona orzecha z JSW to koszt 1208 zł – podaje „money.pl”. Jeśli więc chcemy być skrupulatni, jest to drożej niż na stronie internetowego sklepu PGG. Tam – przypominam – za tonę orzecha trzeba dać 1180 zł. Różnica jest niewielka – ale jest.

PILNE: Wniosek o dopłatę na węgiel. O dofinansowanie już można się starać. Zobacz, jak złożyć wniosek

Nie mam wątpliwości co do tego, że liderem rynku w tej internetowej sprzedaży pozostanie PGG. Oni oferują zdecydowanie najwięcej węgla i to węgla różnego rodzaju. I pomimo podwyżki cen, wciąż jest u nich stosunkowo tanio. Tylko żeby ten zakup był trochę łatwiejszy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News