Nowy taryfikator zbiera żniwo. Facet ma teraz ogromne problemy. Taki mandat zabolałby każdego

Nowy taryfikator zbiera żniwo. Facet ma teraz ogromne problemy. Taki mandat zabolałby każdego

konfiskata samochód prędkość

Podaj dalej

Nowy taryfikator zdążył już dotknąć niejednego kierowcę. Można dostać taki mandat, że każdy złapie się za głowę. Oczywiście są przypadki, w których bardzo wysokie kary pochwalamy. Oto jeden z takich przypadków.

Jazda pod wpływem alkoholu. To patologia, która wciąż nie została wyplewiona z polskich dróg. I na dobrą sprawę ciężko jest wierzyć w to, aby to się kiedykolwiek zmieniło. Natomiast co do kierowców prowadzących pod wpływem wypada powiedzieć tylko jedno – zero litości. Nawet najwyższy mandat to dla nich odpowiednia kara. Ten kierowca niech się cieszy, że w życie nie weszły jeszcze wszystkie zmiany.

taryfikator mandat mandaty wysokość cena grzywna jazda pod wpływem alkohol
fot. pixabay

Otóż 46-latek nagle wjechał w barierki na trasie S3 i rozbił swój samochód. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kara? 5 tysięcy zł mandatu, postępowanie sądowe za jazdę pod wpływem alkoholu, za które grozi co najmniej 5 tysięcy zł grzywny, do tego oczywiście zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na trzy lata i nawet do dwóch lat w więzieniu – przekazuje „Interia”.

Jak to skomentować? Tak, że zasłużył na każdy grosz tej kary. Nie ma miejsca dla pijanych kierowców na polskich drogach. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Ten kierowca może się cieszyć, że nie została jeszcze wprowadzona konfiskata pojazdu. W przeciwnym wypadku na dobre pożegnałby się ze swoim samochodem. Nawet gdyby w nic nie uderzył i nie spowodował żadnego wypadku.

taryfikator mandat mandaty wysokość cena grzywna jazda pod wpływem alkohol
fot. pixabay

I dobrze – te przepisy to konieczność. Wsiadasz za kierownicę po alkoholu – bądź gotowy na to, że stracisz swój samochód. Nie umiesz z niego korzystać, zostanie ci odebrane. Prosta sprawa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News