Nowy dowód rejestracyjny samochodu! Do kiedy kierowcy mają czas, aby wymienić dokument?

Nowy dowód rejestracyjny samochodu! Do kiedy kierowcy mają czas, aby wymienić dokument?

dowód rejestracyjny nowy wzór

Podaj dalej

Od wczoraj, czyli od 16 maja, w Polsce obowiązuje nowy dowód rejestracyjny samochodów. Nowy wzornik jest już wydawany kierowcom. Czy kierowcy posiadający starszy dokument muszą go wymienić?

16 maja w Polsce wprowadzono kilka nowych przepisów. Jeden z nich mówi o tym, że właśnie od minionego poniedziałku w kraju obowiązuje nowy dowód rejestracyjny. Ci, którzy teraz zgłoszą się do urzędu po to, aby zarejestrować swoje nowe auto, otrzymają już dokument według nowego wzornika. Ci, którzy zgłaszali się wcześniej i jeszcze dokumentu nie odebrali, prawdopodobnie otrzymają jeszcze dowód według starego wzoru.

dowód rejestracyjny nowy wzór

Od razu możemy zaznaczyć, że kierowca nie rozpozna raczej, czy ma już dowód według nowego, czy też starego wzoru. Wszystko przez to, że zmiany są praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka. Nieco inny papier, różnego rodzaju włókna, mikrodruki, napisy widoczne wyłącznie w świetle ultrafioletowym itp. Nowe dowody mają być o wiele bezpieczniejsze i mają uniemożliwiać podróbki.

Benzyna za 7,40 zł za litr jeszcze w tym tygodniu. Będzie droższa, niż diesel. Co tam się najlepszego dzieje?

Czy każdy z nas będzie musiał teraz wymienić swój dokument na nowy, według nowego wzoru? Na szczęście nie. Wszystkie dowody rejestracyjne, które obowiązywały do tej pory, zachowują ważność. A zatem nikt z nas nie musi udawać się do urzędu i składać wniosku o nowy dokument. Jedno z głowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News