Nowy dodatek? 500 zł dla małżeństw. Kto dostanie? Jakie trzeba będzie spełniać wymagania?

Nowy dodatek? 500 zł dla małżeństw. Kto dostanie? Jakie trzeba będzie spełniać wymagania?

kara ubezpieczenie oc polisa brak przepisy

Podaj dalej

Serwis „money.pl” informuje o kolejnym (absurdalnym) pomyśle na nowy dodatek. Tym razem 500 zł miałyby otrzymać małżeństwa. Czy jednak wszystkie? Nie! Jakie wymogi należałoby spełniać?

500+ na małżeństwo to petycja obywatelska, która trafiła niedawno do sejmu – podaje serwis „money.pl”. Chodzi tutaj o to, aby każde małżeństwo ze stażem minimum 50 lat otrzymywało dodatek w wysokości 500 zł miesięcznie! Brzmi absurdalnie – wiem – ale jeden z posłów PiS miał podobno anonimowo zdradzić, że podoba mu się ten pomysł – ale wyłącznie dla tych małżeństw, które miały dzieci – podaje „money.pl”.

dodatek plus małżeństwo pieniądze
fot. pixabay

Sam pomysł jest kompletnie absurdalny… a to, że ktoś poważnie nad nim rozmyśla i zastanawia się, czy aby nie powinno się go wprowadzić, to już szczyt absurdu. Nie rozumiem na jakiej zasadzie takim małżeństwom ktoś miałby płacić 500 zł miesięcznie. Za co? Co to ma na celu? Zła sytuacja finansowa? No tak – rozumiem. Ale kto w tym kraju ma dobrą sytuację finansową? A czy gorzej nie mają samotni emeryci? Grup, które mają gorzej, można wymienić dziesiątki.

Od 1 stycznia w Polsce nie zatankujesz LPG? Widmo poważnego kryzysu na rynku gazu…

Dlaczego 50-letni staż, a nie np. 40-letni? Dlaczego nie dawać dodatku 1000+ tym, którzy w ogóle zdecydują się wziąć ślub? Dlaczego 500 zł miesięcznie, a nie 10 tysięcy? Albo 50 zł rocznie? Nie ma w tym kompletnie żadnego sensu. Przecież to jest jakiś kompletny absurd. Co jeszcze? 700+ dla praworęcznych? 272+ dla tych, którzy mają zaplombowane zęby? 420+ dla tych, którzy smarują ręce kremem?

Polacy rzucili się na węgiel z Czech! Czy naprawdę jest taki tani? Ależ to są niesamowite ceny…

Na co jeszcze będą rozdawane pieniądze? Na co jeszcze ci pominięci wszystkimi „plusami” będą musieli się składać? Kto sfinansuje te dodatki, pieniądze będą wyczarowane? Nie – my złożymy się na nie w podatkach. W droższej żywności, droższym paliwie, droższym prądzie itd. Ciężko to skomentować w jakikolwiek sensowny sposób.

Źródło: Money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News