Nowe restrykcje w walce z COVID?! Minister zdrowia zabrał głos – coraz więcej zarażeń…

Nowe restrykcje w walce z COVID?! Minister zdrowia zabrał głos – coraz więcej zarażeń…

Nowe restrykcje w walce z COVID?! Minister zdrowia zabrał głos – coraz więcej zarażeń…

Podaj dalej

Czy wkrótce w życie wejdą nowe restrykcje i ograniczenia w walce z COVID-19? Bardzo ciekawej wypowiedzi na ten temat udzieli minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił on że liczba zachorowań rośnie i sytuacja zdecydowanie uległa pogorszeniu. Polacy z całą pewnością nie czekają na takie nowe restrykcje i obostrzenia. Czego należy się spodziewać w tej sytuacji? Jak ona się rozwinie?

Wszyscy traktujemy koronawirusa jak nieprzyjemne wspomnienie, zły sen, nocny koszmar. Nauczyliśmy się z tym żyć do tego stopnia, że nie traktujemy już COVID-19 poważnie. Przynajmniej zdecydowana większość osób. Nie zmienia to faktu, że zachorowania na koronawirusa nadal są odnotowywane. Ludzie nadal się szczepią, nadal funkcjonują konkretne restrykcje, ograniczenia i obostrzenia. A czy w kolejnych dniach będą wprowadzone kolejne? Wszyscy zadajemy sobie to pytanie.

koronawirus covid restrykcje ograniczenia obostrzenia zarażenia zakażenia minister zdrowia niedzielski
fot. pixabay

Głos na temat sytuacji epidemiologicznej zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył on, że sytuacja uległa pogorszeniu. Miał też zauważyć, że z tygodnia na tydzień mamy coraz więcej zakażeń, a aktualnie ma być to ok. 500 dziennie – czytamy na portalu „o2.pl”. Apogeum tej fali COVID-19 ma przypaść na końcówkę stycznia. Czy to oznacza, że na grudzień, styczeń i luty przypadnie kolejny okres wypełniony ograniczeniami i restrykcjami?

Czy takie wyprzedzanie jest dozwolone? Do dzisiaj myślałeś, że tak. Nic bardziej mylnego!

W wypowiedzi ministra zdrowia padły bardzo ważne słowa. Adam Niedzielski zaznaczył bowiem, że nie ma aktualnie planów zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Bo – być może niektórzy z państwa zapomnieli, albo wręcz nie chcą tego pamiętać – ale w naszym kraju taki stan wciąż obowiązuje. I – o czym niektórzy również zapomnieli – w dalszym ciągu mamy przecież konkretne obostrzenia. Dla przykładu, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką chociażby w aptekach, przychodniach, czy szpitalach. I ten stan ma być przedłożony minimum do końca marca przyszłego roku.

koronawirus covid restrykcje ograniczenia obostrzenia zarażenia zakażenia minister zdrowia niedzielski
fot. pixabay

Koniec pandemii?

Nawet nie muszę się tego domyślać – wiem, z jakimi emocjami wiążą się takie doniesienia. Wszyscy co prawda żyjemy już normalnie i większość z nas zapomniała o czymś takim, jak koronawirus. Natomiast ograniczenia, obostrzenia wciąż są obecne. Na ten moment nie ma planów wprowadzenia kolejnych restrykcji i trudno się spodziewać, aby taki stan rzeczy miał się zmienić. Trudno sobie w tym momencie wyobrazić, aby ktoś zamykał hotele, restauracje, obiekty sportowe, zakłady pracy, czy granice.

Co się stanie, jeśli nie ustąpisz pierwszeństwa autobusowi? Mandat wynosi nawet 3000 zł – pamiętaj o tym

Z perspektywy czasu można sobie teraz spekulować, jak bardzo absurdalne było to zamykanie wtedy. Wszyscy mamy na ten temat wyrobione, określone zdanie i wydaje mi się, że w większości to zdanie na temat lockdownu jest bardzo negatywne. Dlatego też nie sądzę, aby taki stan w naszym kraju miał kiedykolwiek powrócić. Jesteśmy na tyle nauczeni doświadczeniem, że nikomu raczej taki pomysł do głowy by już nie przyszedł. I tak sądzę, że w każdym cywilizowanym kraju będzie podobnie…

Gymkhana wraca do korzeni. Subaru leci nad przepaścią z prędkością 265 km/h. „Śmierdzi” Ameryką z kilometra

Chociaż, czy ja wiem? Wystarczy spojrzeć na to, co aktualnie dzieje się w kraju ogniska koronawirusa, czyli w Chinach. Tam wszelkie ograniczenia i obostrzenia nadal funkcjonują. Prowadzona jest polityka „zero covid”, która doprowadziła do masowych protestów tysięcy ludzi. Zamknięte miasta, ludzie pozamykani w domach – to nie zły sen, niemiłe wspomnienie. W Chinach to teraźniejszość. Chociaż… masowe protesty ludzi doprowadziły już do lekkiego poluzowania polityki „zero covid”. Czym to się zakończy? Zobaczymy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News