Nowe podatki sprawią, że będziesz musiał zezłomować swój samochód… Masz kupić auto elektryczne!

Nowe podatki sprawią, że będziesz musiał zezłomować swój samochód… Masz kupić auto elektryczne!

Nowe podatki sprawią, że będziesz musiał zezłomować swój samochód… Masz kupić auto elektryczne!

Podaj dalej

Nagonka na samochody spalinowe trwa. Postępujące szaleństwo spod znaku „Fit for 55” sprawi, że będziesz musiał zezłomować swoje auto? Jak sprawić, aby ludzie zrezygnowali z aut spalinowych? Np. nałożyć na nie nowe podatki.

Jak powiedział kiedyś Benjamin Franklin, „na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Daniny dla kraju mogą być wykorzystywane oczywiście w różnych celach. Np. po to, aby wyeliminować z dróg samochody spalinowe? Brzmi jak scenariusz filmu science-fiction? Przecież to już się dzieje – to już trwa.

podatki samochód spalinowy
fot. pixabay

Z każdym rokiem, z każdym miesiącem na użytkowników samochodów spalinowych nakładane są nowe podatki. Mniejsze, większe, ale jednak. No bo przecież jak sprawić, aby ludzie zrezygnowali z benzyniaków i diesli? To nigdy nie będzie naturalny wybór. Nikt o zdrowych zmysłach nigdy nie powie – „hej, wolę samochód elektryczny, nie chcę już jeździć moim sprawdzony, wygodnym i komfortowym autem spalinowym. Chcę się zatrzymywać co 150 kilometrów i ładować auto przez dwie godziny”.

Nowy sposób wyświetlania cen paliwa? Uważaj, możesz się bardzo przykro rozczarować!

Ludzie często podają argument, że kiedyś samochody zamieniły konie jako środek transportu. Owszem, ale na konie nikt nie nakładał podatków i nie sprawiał za wszelką cenę, że ich utrzymanie stawało się nieopłacalne. Tymczasem, mam wrażenie, że teraz dokładnie tak to wygląda. Ludzie nie są zainteresowani elektrykami? No to trzeba dołożyć im kilka, czy też kilkanaście podatków, aby jazda autem spalinowym nie była już opłacalna.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Paliwo już kosztuje 8 zł, a za niedługo może kosztować i 10 zł. Samochody z każdym tygodniem drożeją, na rynku brakuje aut używanych. Ludzie coraz częściej mówią, że muszą zacząć rozglądać się za hybrydą, albo elektrykiem. Wydaje się wam, że to ich naturalny wybór? Czy może wybór podyktowany tym, jak z każdym rokiem rosną koszty poruszania się i utrzymania auta spalinowego?

PILNE: Węgiel będzie zakazany w całej Polsce? Wymiana pieców, a teraz to… Czym ludzie mają palić w domu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News