Nowe podatki na kierowców sprawią, że pozbędziesz się samochodu? To nie są dobre informacje

Nowe podatki na kierowców sprawią, że pozbędziesz się samochodu? To nie są dobre informacje

mandat grzywna sąd

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że rząd już wkrótce nałoży na kierowców nowe podatki. Czy spowoduje to, że normalne osoby będą musiały się pozbyć swoich samochodów, bo będą to dobra luksusowe tylko dla wybranych?

Krajowy Plan Odbudowy budzi mnóstwo kontrowersji. Jedną z kości niezgody są nowe podatki, które zostaną nałożone na kierowców. Pierwszy z nich ma zadebiutować w 2024 roku i ma obowiązywać przy rejestracji nowego samochodu spalinowego, tylko raz. W 2026 roku wprowadzony ma zostać kolejny podatek – od posiadania samochodu spalinowego – określany na bazie emisji spalin – informują media.

podatki kierowcy samochody spalinowe
fot. pixabay

Musimy sobie coś wyjaśnić – KPO to lista punktów wykreowana i zaakceptowana przez polski rząd, którą później zaakceptowała Komisja Europejska. Przypominam, zanim pokazaliśmy ten plan w Komisji Europejskiej, nasz rząd go zaakceptował. Ba, premier podkreślał, że cały rząd przyjął te przepisy już w kwietniu 2021 roku i każdy miał do nich wgląd – podaje „Interia”.

Już dzisiaj benzyna za 5,83 zł a diesel za 5,69 zł! LPG zaledwie za 2,54 zł. Gdzie taka przecena?

Nie rozumiem zatem jednego – skąd to dementowanie kolejnych punktów KPO? Nagle odezwali się politycy z obozu rządzącego, którzy dementują np. chęć wprowadzenia tych podatków i twierdzą, że nigdy się nie zgodzą na ich narzucenie. Nie rozumiem – kto je narzucił? Przecież to rząd zaakceptował te plany, rząd zaakceptował KPO, a dopiero później on został przedstawiony Komisji Europejskiej? Czyż nie?

Ustawa przegłosowana! VAT wraca do 23% i benzyna i diesel przekroczą 10 zł za litr? Złe informacje

O co tu chodzi?

Mam wrażenie, że ktoś chciał, aby cała sprawa odbyła się „po cichu”. Kiedy media zapoznały się z KPO i nagłośniły temat, rozpoczęło się nagłe dementowanie. Ale jak to dementowanie? Swojego programu, którzy rząd zaakceptował już w kwietniu 2021 roku? Zresztą przecież sam rzecznik rządu Piotr Muller – który nie rozumiał zamieszania wokół programu – powiedział, że są to, tutaj cytat „kamienie milowe wpisane przez nas” – czyli przez rząd…

Kup teraz – opony w mega promocji!

Cała sytuacja jest niezrozumiała. Jak czytamy na portalu „Interia” – rząd wpadł w pułapkę różnych strategii narracyjnych. Ale to już nie nasz interes, w jaki sposób ta narracja się potoczy, kto czemu zaprzeczy, co zdementuje i dlaczego… najgorsze jest to, że te podatki finalnie i tak będziemy płacić, bo do tego zmierza świat. Ludzie będą zmuszani do tego, aby odchodzić od aut spalinowych na rzecz elektryków.

Źródło: Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News