No panie, tak się tego nie robi. Jedno wyprzedzanie i miał pełną zbroję – trzeba było zaczekać [WIDEO]

No panie, tak się tego nie robi. Jedno wyprzedzanie i miał pełną zbroję – trzeba było zaczekać [WIDEO]

Podaj dalej

Bezmyślność i brawura bardzo często prowadzą do tego typu zdarzeń. To wyprzedzanie było nieprzemyślane i przede wszystkim niepotrzebne. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu.

Wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych manewrów w ruchu drogowym. Wykonywany bardzo często niewłaściwie, brawurowo, bezmyślnie, na siłę oraz bez odpowiedniego przygotowania – napisane jest w opisie nagrania na kanale „Polskie Drogi”.

wyprzedzanie

I ciężko się z tym opisem nie zgodzić, bo dokładnie tak to wygląda. I idealnym przykładem, potwierdzeniem tych słów jest ten manewr kierowcy Forda. No bo przecież po co czekać, po co się rozejrzeć i przygotować. Można jechać na siłę i liczyć na to, że się uda.

I w tym przypadku, no cóż. Teoretycznie i się udało i się nie udało. Samochód wpadł w poślizg i wylądował w rowie, natomiast całe zdarzenie nie poniosło za sobą żadnych konsekwencji. Nie doszło do wypadku, nikt nie uszkodził auta itd. Głównie dzięki szybkiej reakcji innych kierowców, ale nadal. Trzeba liczyć na to, że kierowca się przestraszył i nigdy więcej nie będzie tak ryzykował.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News