Nigdy nie odbieraj telefonu tymi słowami! Możesz zostać ofiarą oszustwa i nawet o tym nie wiedzieć

Nigdy nie odbieraj telefonu tymi słowami! Możesz zostać ofiarą oszustwa i nawet o tym nie wiedzieć

telefon telefonu oszust oszustwo

Podaj dalej

Jeśli masz taki nawyk, zerwij z nim. Przez niewłaściwe odebranie telefonu możesz zostać ofiarą oszustwa. Niestety – takich przypadków jest coraz więcej. A wystarczą dwa, z pozoru niewinne słowa.

Czy można zostać ofiarą oszustwa przez niewłaściwe odebranie telefonu? Otóż okazuje się, że tak. Problem nagłaśnia portal „dobreprogramy.pl”. Dowiadujemy się, że do takich oszustw dochodzi coraz częściej. I niestety – człowiek czasami daje się na to złapać zupełnie nieświadomie.

telefon telefonu oszust oszustwo
fot. pixabay

Wystarczy, że odbierzesz telefon słowami „tak, słucham?”. Robi tak wiele osób i w zasadzie nie byłoby z tym żadnego problemu. Gdyby nie oszuści. Okazuje się, że oszuści mogą w ten sposób wykorzystać te słowa, a pierwszą część rozmowy zmanipulować. Na przykład do tego, aby mieć twoje „tak” jako zgoda na umowę, pewnego rodzaju potwierdzenie.

Sklep PGG przestał działać. Od dzisiaj węgiel w nowych cenach? Będzie drożej – internauci wściekli

Serwis „dobreprogramy.pl” informuje o pewnej rozmowie. Jeden z czytelników odebrał telefon i rozpoczął wspomnianymi przed chwilą słowami. Wtedy rozmówca powiedział tylko, że dziękuje i z jego strony to wszystko, a faktura zostanie wysłana jutro. Tylko tyle. Mogło tutaj właśnie dojść do tego typu próby zmanipulowania rozmowy i wykorzystania tych słów do oszustwa. Warto na to uważać.

PILNE: Od 1 stycznia za paliwo zapłacisz tylko kartą? Gotówka nie będzie już akceptowana?

Źródło: dobreprogramy.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News