Niewiarygodne! O krok od tragedii! Nawet się nie popatrzyła – to efekt nowych przepisów? [WIDEO]

Niewiarygodne! O krok od tragedii! Nawet się nie popatrzyła – to efekt nowych przepisów? [WIDEO]

efekt nowe przepisy przejście dla pieszych pierwszeństwo

Podaj dalej

Nowe przepisy w teorii dają pieszemu pierwszeństwo przed samochodem na pasach. Jaki jest efekt takich przepisów? Być może niektórzy sobie pomyśleli, że są nieśmiertelni, bo przecież mają pierwszeństwo. Tu jeden z przykładów. Niewiarygodne…

Warszawa, robi się ciemno… panowie jadą sobie normalnie samochodem. Zbliżają się do przejścia dla pieszych, przy którym jest jakiś mały ruch. Natomiast nikt nie ma raczej zamiaru wejść na pasy. Ale nagle pewna osoba z hulajnogą elektryczną postanowiła, że ot tak sobie na to skrzyżowanie wejdzie. Efekt nowych przepisów?

efekt nowe przepisy przejście dla pieszych pierwszeństwo

Tyle w ostatnich miesiącach mówiło się o tym, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach przed samochodem, że może niektórzy w to uwierzyli? Jasne – przepisy przepisami. Ale gdzie jakiś instynkt samozachowawczy? Gdzie jakieś dobre wychowanie, zachowania wyniesione ze szkoły? Mnie uczono, że wchodząc na przejście trzeba się obejrzeć we wszystkie strony.

Co tu się wydarzyło? Laska zaczęła tańczyć na środku skrzyżowania! Ma pierwszeństwo? [WIDEO]

Pamiętacie? W lewo, w prawo, potem jeszcze raz w lewo. Trzeba się upewnić, czy przejście przez pasy jest bezpieczne. Zatrzymać się, rozejrzeć, a kiedy jest bezpiecznie, przejść. Tu nie została zachowana żadna z tych zasad. Na szczęście kierowca samochodu zachował czujność. Wszystko to mogło zakończyć się tragicznie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Jasne – pierwszeństwo pierwszeństwem… ale pierwszeństwo nie uratuje ci życia. Wjedzie w ciebie 2 tony stali i pierwszeństwo ci nie pomoże. Zresztą, w tym przypadku mam poważne wątpliwości, czy dalej mówimy o pierwszeństwie pieszego na pasach, czy jednak już wtargnięciu pod samochód. Ja mam wrażenie, że już o tym drugim, a wtedy to w 100% wina pieszego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News