Koszmarny wypadek. Nieuwaga, czy bohaterstwo? Kierowca tir-a zachował się tutaj odpowiednio? [WIDEO]

Koszmarny wypadek. Nieuwaga, czy bohaterstwo? Kierowca tir-a zachował się tutaj odpowiednio? [WIDEO]

kierowca tir wypadek

Podaj dalej

Ten wypadek jest stosunkowo trudny w ocenie. Kierowca tir-a z impetem uderzył w drugiego, ale czy jest winny? Nie znamy okoliczności. Może chciał wybrać mniejsze zło?

Ciężko jednoznacznie ocenić nam kto w tej sytuacji był winny wypadkowi. Nie znamy bowiem tego skrzyżowania a to sprawia, że nie wiemy ile kto miał czasu na reakcję. Czy kierowca tir-a był tu czemukolwiek winny?

tir kierowca wypadek

Na skrzyżowaniu stoi Ford Focus z zamiarem skrętu w lewo. Warunki są koszmarne, pada deszcz, więc od razu wiemy, że jest bardzo ślisko. Kiedy Focus w końcu się rusza, do skrzyżowania dojeżdża tir. Leci poślizgiem i w ostatniej chwili odbija, aby nie uderzyć w osobówkę.

wypadek tir kierowca

Dalsza historia to już efekt domina. Do pierwszego tir-a dojeżdża drugi i uderza w niego. Ba, po chwili widzimy, że bokiem w kierunku zdarzenia leci też osobówka. To może sugerować, że w tym miejscu czasu na reakcję było naprawdę mało. Wszystko wskazuje na to, że tir-y nie miały szans i chwała im, że w ostatniej chwili uniknęły Focusa. W przeciwnym wypadku mogło zakończyć się tragedią.

Z drugiej strony opis mówi, że kierowcy ciężarówek są po części winni sami sobie. Mieli bowiem jechać na zderzak ze zbyt dużą prędkością. Wtedy oczywiste, że nie mieli czasu na reakcję.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News