Nie tankuj paliwa, poczekaj kilka dni! Benzyna i diesel cały czas tanieją – do jakiego pułapu?

Nie tankuj paliwa, poczekaj kilka dni! Benzyna i diesel cały czas tanieją – do jakiego pułapu?

paliwo ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Należy się spodziewać z pełną stanowczością tego, że w kolejnych dniach diesel i benzyna nadal będą taniały. Dlaczego paliwo akurat teraz ma taką tendencję spadkową? Spójrzmy na jeden interesujący wykres.

Jeszcze 21 czerwca diesel w rafineriach kosztował średnio 7378 zł za metr sześcienny. Dzisiaj kosztuje już 6972 zł. Benzyna tegoż 21 czerwca kosztowała w rafineriach 7150 zł, dzisiaj stawka spadła do 6855 zł. Po raz pierwszy od bardzo dawna średnie ceny paliw w polskich rafineriach spadły poniżej bariery 7000 zł za metr sześcienny.

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Na przestrzeni tych nieco ponad 2 tygodni diesel potaniał zatem o 406 zł, zaś benzyna o 295 zł. To naturalnie będzie miało wpływ na ceny paliw, które będziemy obserwowali na stacjach. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że cena oleju napędowego powinna spaść o ok. 40 groszy, zaś benzyny o ok. 30 groszy na litrze.

Ruszyły wnioski! Świadczenie 300+ na paliwo od rządu? Na co jeszcze można wykorzystać pieniądze?

Oznacza to, że w kolejnych dniach realnie możemy obserwować na polskich stacjach paliw ceny nawet na poziomie 7,50 zł – i to bez żadnych zniżek, promocji ani aplikacji – taka powinna być normalna, regularna cena. To wciąż bardzo dużo… ale to już jakiś powód do radości. Przecież kilka tygodni temu paliwo kosztowało 8 zł…

Kup teraz – opony w mega promocji!

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News