Nie przepuścił karetki, bo wyprzedzanie ważniejsze. Prawo jazdy zabrać dożywotnio – zrozumie błąd [WIDEO]

Nie przepuścił karetki, bo wyprzedzanie ważniejsze. Prawo jazdy zabrać dożywotnio – zrozumie błąd [WIDEO]

wyprzedzanie prawo jazdy

Podaj dalej

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby blokować przejazd karetki na sygnale? Przecież to jest jakiś kompletny debilizm. Bo co, bo wyprzedzanie jest ważniejsze? Prawo jazdy powinno być zabierane dożywotnio.

Na początku sytuacja wygląda normalnie. Kierowca busa jakby zauważył z tyłu karetkę na sygnale i zjechał na prawy pas. Ale hola, co on robi? Nagle zmienia pas z powrotem i zabiera się za wyprzedzanie. Ten gość powinien stracić za to prawo jazdy. I to dożywotnio – nie ma litości.

wyprzedzanie prawo jazdy karetka

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak można w ogóle zrobić coś takiego? Nie ma tu przecież mowy, że kierowca busa nie widział karetki. Nie jest to możliwe, tym bardziej, że kierowca karetki wielokrotnie pokazywał mu się w lusterkach. Dwa, przecież jest sygnał dźwiękowy, którego nie da się nie słyszeć. Kierowca busa świadomie blokował przejazd karetki, bo chciał wyprzedzić.

To jest sytuacja wręcz patologiczna. Wyobraźmy sobie, że karetka jechałaby do jego dziecka, żony, albo rodzica. I te kilka chwil by zadecydowały o tym, że nie udałoby się uratować członka jego najbliższej rodziny. Co wtedy? Dalej byłby z siebie dumny? Tu nie może być litości – takim osobom trzeba odbierać prawo jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News