Nie pojedziesz samochodem do Chorwacji! Rewolucyjne zmiany – poznaliśmy szczegóły planu

Nie pojedziesz samochodem do Chorwacji! Rewolucyjne zmiany – poznaliśmy szczegóły planu

samochodem do chorwacji na chorwację trasa pociąg regiojet

Podaj dalej

Samochodem do Chorwacji – to dla wielu Polaków idealny przepis na wakacje. I my w sumie się im nie dziwimy. Jest tam stosunkowo niedaleko, a pogoda jakkolwiek by na to nie patrzeć, jest raczej pewna. Przyszły rok zmieni nastawienie naszych rodaków? Jest to możliwe.

Trasa z Katowic do Rijeki zajmuje jakieś 9 godzin – to około 900 kilometrów trasy. Bez problemu taki dystans można pokonać samochodem. Wczasy w Chorwacji to dla wielu pomysł idealny. Właśnie niezbyt duża odległość, jednocześnie stosunkowo niskie ceny i pewność pięknej pogody. Dla wielu to na pewno kusząca wizja. Zresztą, jeśli ktoś ma wybór Bałtyk, albo Chorwacja… to wybór jest raczej oczywisty – tym bardziej, że cenowo wychodzi podobnie.

samochodem do chorwacji na chorwację trasa pociąg regiojet
fot. pixabay

Ale czy w przyszłym roku również pojedziesz tam autem? Otóż… niekoniecznie. Firma RegioJet dała się już poznać z tego, że oferuje turystom znakomite kierunki. Czeski przewoźnik zapowiedział, że już w zimie tego roku uruchomiona zostanie trasa z Warszawy w Alpy. Pociągiem będzie można najprawdopodobniej dojechać też właśnie do Chorwacji – od przyszłorocznych wakacji. Pojawił się już nawet wstępny plan – rozkład jazdy.

To ma być prawdziwy hit. Zresztą tak samo, jak hitem stał się kierunek do Chorwacji z Czech. Nasi południowi sąsiedzi absolutnie zakochali się w tej opcji i bardzo chętnie z niej korzystają. A jeśli trasa kolejowa na wakacje stała się hitem w kraju słynącym chociażby z piwa i knedlików, to nie widzę podstaw, aby nie stała się hitem także u nas.

fot. pixabay

Jak to będzie wyglądało?

Szczegóły trasy zdradza „turystyka.wp.pl”. Pociąg ma ruszać z Krakowa o godzinie 15:30. Następnie pojawi się na stacjach w Katowicach, Tychach, Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim. To by było na tyle, jeśli chodzi o Polskę. Dalej składy pokonają m.in. Ostrawę, Wiedeń, Graz, aby w końcu pojawić się w Chorwacji, w Zagrzebiu.

W miejscowości Ogulin wagony zostaną rozdzielone. Jedna część odjedzie w kierunku Rijeki, gdzie dotrze o 8:36, zaś druga wyruszy do Splitu, gdzie dotrze o 12:21. Pociągi mają ruszać z Polski we wtorki, piątki oraz niedziele, zaś wracać mają w środy, soboty i poniedziałki. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo interesująco.

samochodem do chorwacji na chorwację trasa pociąg regiojet
fot. pixabay

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką cenę takiej podróży zaoferuje RegioJet. Jeśli będzie taniej, niż samochodem, to nie mam wątpliwości, że znajdą się chętni. W sumie jeśli ceny będą porównywalne, to też wygodniej będzie po prostu wsiąść w pociąg i nie przejmować się autem – parkingami, opłatami za autostrady, tankowaniem itd. Można po prostu wsiąść w pociąg, poczytać książkę, obejrzeć film, zdrzemnąć się i rano jesteśmy na miejscu. Kolejny raz potwórzmy – brzmi zachęcająco.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News