Nie masz tej naklejki na szybie? Grozi za to ogromny mandat. Ludzie nie mają o tym pojęcia

Już wkrótce w Polsce obowiązywać zaczną strefy czystego transportu. Wjazd do takich stref będzie podlegał konkretnym regulacjom. Jeśli nie spełnisz wymagań, dostaniesz wysoki mandat. Nawet za brak naklejki.

Nie masz tej naklejki na szybie? Grozi za to ogromny mandat. Ludzie nie mają o tym pojęcia
Podaj dalej

Wkrótce w wielu polskich miastach mają powstać strefy czystego transportu. Co to oznacza? Że do miast wjadą tylko konkretne samochody. Takie, spełniające konkretne normy. Dla przykładu pierwsza taka strefa ma powstać w Krakowie. Objęte będzie nią absolutnie całe miasto – bez wyjątków.

mandat strefa czystego transportu naklejka na szybę kraków
fot. pixabay

Aby móc zgodnie z prawem przebywać w takiej strefie czystego transportu, będziemy musieli spełniać szereg wymagań. Może nie tak dosłownie my – jak nasze samochody. Jeśli nasze auto spełnia wymagania, należy ubiegać się o specjalną naklejkę, a następnie umieścić ją na szybie. Brak takiej naklejki równoznaczny jest z tym, że auto nie spełnia wymagań – a za to grozi mandat.

Koniec niższego VAT na paliwo! Diesel będzie kosztował ponad 9 zł za litr. A benzyna? Sprawdź

Ludzie muszą przygotować się na zamieszanie. Raz, że znowu na szybach pojawią się jakieś naklejki. Inne do każdego miasta? To nie jest wykluczone… niestety. No i oczywiście część osób będzie musiała pożegnać się ze swoimi samochodami i kupić takie, którymi będą mogli do tej strefy wjechać. Do strefy… czyli do całego miasta.

Nawet -40 stopni Celsjusza! Do Polski nadciągają mrozy. Czy to już czas na to, aby zmienić opony?

Przeczytaj również