Nie masz szczepienia? Diesel, benzyna i LPG nie dla ciebie, nie zatankujesz! To już się  dzieje – zobacz

Nie masz szczepienia? Diesel, benzyna i LPG nie dla ciebie, nie zatankujesz! To już się  dzieje – zobacz

diesel benzyna lpg stacja paliw szczepienie

Podaj dalej

Kilka tygodni temu napisałem artykuł o tym, że szczepienia są wymagane w coraz większej liczbie miejsc. Teraz wychodzi na to, że diesel, benzyna i LPG będą niedostępne dla niezaszczepionych. Czy to w ogóle jest możliwe?

Diesel, benzyna i LPG będą niedostępne dla osób, które nie mają szczepienia? Taką hipotezę poddałem w rozważania w artykule, który napisałem kilka tygodni temu. Oczywiście już wtedy taka wizja wydawała mi się co najmniej nieprawdopodobna. Natomiast świat po raz kolejny mnie zaskoczył i okazało się, że moje przewidywania się sprawdziły.

diesel benzyna lpg stacja paliw szczepienie
fot. pixabay

Kilka tygodni pisałem o tym w formie… może nawet żartu. Chciałem wtedy zwrócić uwagę na to, że kolejne rządy posuwają się już za daleko. Ludzie nie chcą się szczepić, więc skończyło się zachęcanie i rozpoczęło straszenie. Nie będziesz mógł chodzić do pracy, będziesz miał bezpłatny urlop, nie pójdziesz do lekarza, do apteki, restauracji itd. To wszystko się już dzieje. Zastanawiałem się wtedy, co później? Jak jeszcze mogą nas zmusić do przyjęcia „nieobowiązkowej” szczepionki?

Natomiast w tamtym momencie nie spodziewałem się, że rzeczywiście ktoś może zamknąć stację paliw dla niezaszczepionych. Okazało się, że się myliłem. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie z pewnej stacji paliw w Grecji. Na dystrybutorze widnieje karteczka, która mówi o tym, że aby skorzystać ze stacji należy posiadać certyfikat bezpieczeństwa. W domyśle chodzi tutaj oczywiście o tzw. paszport covidowy.

Nie masz paszportu, nie skorzystasz ze stacji paliw

Powiedzieć, że to kontrowersyjne, to jak nie powiedzieć nic. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś antyszczepionkowcem. Sam jestem zaszczepiony i zdecydowana większość osób w moim otoczeniu też jest zaszczepiona. Mnie nic po przyjęciu preparatu nie było, moim znajomym i rodzinie też nie. Nie chce mi się nawet wdawać w dyskusję z tymi, którzy od kilku miesięcy przesadzają – albo w jedną albo w drugą stronę.

Natomiast jeśli coś  jest nieobowiązkowe, to jakim cudem dzieją się takie historie. Nie masz szczepienia, więc nie możesz tego, tego i tamtego. I to wchodzi już na podstawowe życiowe potrzeby, jaką bez wątpienia jest tankowanie samochodu. Środka transportu niezbędnego do życia w XXI wieku. Nie w Polsce – ale jednak, już zaczynają się takie historie. Więc jaka ona nieobowiązkowa, skoro każdy zaczyna jej wymagać?

diesel benzyna lpg stacja paliw szczepienie
fot. pixabay

Znam osobiście osoby, które nie mogą się szczepić. Wprost dostały takie zalecenia od swoich lekarzy. Czy to oznacza, że takie osoby zostaną odsunięte od życia? Wkrótce będą mogły jedynie zostać w domu, bo nigdzie nie będzie dla nich wejścia? Czy może mają szukać „innych możliwości”, aby certyfikat tak czy inaczej uzyskać?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News