Nie będziesz mógł sam jechać samochodem? Jeśli chcesz gdzieś jechać, musisz zabrać pasażera!

Nie będziesz mógł sam jechać samochodem? Jeśli chcesz gdzieś jechać, musisz zabrać pasażera!

samochód ekologia aktywiści pasażer zabierz pasażera

Podaj dalej

To, co dzieje się aktualnie na świecie, coraz częściej mnie przeraża. A chyba najbardziej niektóre eko-brednie wygłaszane przez niektórych aktywistów. Nie możesz nigdzie jechać sam – zawsze będziesz musiał zabrać pasażera?

Naprawdę są na świecie osoby, które biorą ten pomysł „na serio”. Są aktywiści, którzy twierdzą, że człowiek nie powinien nigdy jeździć samochodem sam. Żeby w ogóle mógł się gdzieś ruszyć, musi zabrać ze sobą pasażerów. Wiecie o co chodzi – żeby ci pasażerowie nie brali swoich samochodów. Więc zamiast czterech aut w ruchu mamy tylko jedno, mniejszy ślad węglowy itd.

samochód ekologia aktywiści pasażer zabierz pasażera
fot. pixabay

W zasadzie rozumiem zamysł. Rzeczywiście, jeśli kilku sąsiadów ma taką samą pracę i takie same zmiany, to rzeczywiście – mogą przecież jeździć razem, jednym autem. Mogą się zmieniać, składać na paliwo, dla wszystkich lepiej. Dla planety istotnie też lepiej, bo przecież faktycznie – jeździ tylko jedno auto, zamiast czterech albo pięciu.

Już od 1 października benzyna za 7,19 zł a diesel za 8,26 zł? Tego scenariusza wszyscy się boimy

Natomiast w praktyce, w 99% przypadków jest to niewykonalne i nierealne. I twierdzenie aktywistów, że ktoś NIE MOŻE jechać samochodem sam, jest średnio mądre. Bo jednak w tych 99% przypadków nie występują zbiegi okoliczności i zazwyczaj chcemy jechać w konkretne miejsce w konkretnej godzinie, a kto innych chce jechać akurat w zupełnie inne miejsce w zupełnie innej porze.

Policja może więcej? Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – piękny przykład dla obywatela

Wyobrażacie to sobie? Według niektórych powinno to wyglądać tak, że zanim pojedziesz do sklepu na zakupy, będziesz musiał obdzwonić wszystkich sąsiadów i zapytać, czy ktoś nie chce jechać z tobą. Mokrym snem niektórych aktywistów byłaby sytuacja, w której przy braku zainteresowania sąsiadów, sam też byś nie mógł pojechać, bo to zbyt szkodliwe dla planety.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News