Nauka zdalna powraca? Rodzice już się denerwują – znowu to samo. Gmin nie stać na opał?

Nauka zdalna powraca? Rodzice już się denerwują – znowu to samo. Gmin nie stać na opał?

nauka zdalna szkoła szkoły

Podaj dalej

Czy nadchodzącej zimy, a nawet już jesieni, wróci nauka zdalna? Niestety, jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Rodzice nawet nie chcą o tym słyszeć – to byłaby kompletna katastrofa.

Eksperci mówią wprost – tej zimy prawdopodobnie znów czeka nas nauka zdalna. Rosnące ceny energii, brak opału – to dwa podstawowe problemy. Szkół, czy gmin, po prostu na to nie stać. Późną jesienią, czy zimą szczególnie, kiedy temperatury będą niskie, szkoły mogą zostać zamknięte.

nauka zdalna szkoła szkoły
fot. pixabay

Nauczyciele i eksperci podkreślają, że kolejne przejście na naukę zdalną byłoby katastrofą. Przede wszystkim dla samych uczniów. Rząd podkreśla, że wypłacane będą dodatki i rekompensaty. Natomiast to są na ten moment wyłącznie zapowiedzi – a czy takie dodatki rzeczywiście będą? To się dopiero okaże. Jeśli nie – szkoły trzeba będzie zamknąć?

W twoim samochodzie parują szyby? Oto prosty sposób na to, jak sobie z tym poradzić

Powstało już nawet rozporządzenie, które pozwala na zamykanie szkół w przypadku niskich temperatur. Co prawda chodzi tu nie o brak opału, a na przykład o awarię. Ale co wtedy, kiedy szkoły nie będzie czym ogrzać? W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa uczniów placówka tak czy inaczej może być zamknięta. I krótko mówiąc – należy się tego spodziewać.

Źródło: „Parenting.pl”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News