Na jak duże oszczędności pozwoli ocieplenie domu? Dostaniesz na to pieniądze od rządu – ile?

Na jak duże oszczędności pozwoli ocieplenie domu? Dostaniesz na to pieniądze od rządu – ile?

mandat wysokość cena kara zarobki

Podaj dalej

Coraz częściej słyszy się, jak kolejne osoby zabierają się za ocieplenie swojego domu. Być może wcześniej nie miało to aż takiego znaczenia, jak teraz. Teraz do poczynienia takiej inwestycji zachęca sam premier Morawiecki.

Od 24 lutego na terenie Ukrainy trwa wojna. Rosyjski agresor nie ustępuje – nie ustępuje jednocześnie międzynarodowy sprzeciw, przeciwko jego działaniom i kolejne pakiety sankcji. Aby odciąć Rosję od finansowania swojej wojennej machiny, wiele krajów zdecydowało się wstrzymać import. A co importowało się z Rosji najchętniej? M.in. gaz, węgiel, czy paliwo. Wiele tych surowców mocno przez ten fakt podrożało.

ocieplenie domu czyste powietrze plus dofinansowanie dopłata
fot. pixabay

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, ile kosztuje aktualnie paliwo. 2,50 zł więcej, niż powinno w naszym kraju. A gaz i węgiel? Ekogroszek kosztował przed sezonem grzewczym 2020/2021 oraz w samym 2021 roku 700 zł za tonę. Aktualnie kosztuje pomiędzy 3000 zł a 4000 zł. Krótko mówiąc – ogrzewanie domu dla wielu osób stało się luksusem, na który ich nie stać. No bo przecież mało kogo stać, aby kupić ot tak 3 tony węgla za 10 tysięcy złotych.

Paczkomaty znikną z Polski? Ta informacja może zmartwić wiele osób. Dlaczego tak się dzieje?

W jaki sposób zaoszczędzić? Zaoszczędzić na gazie, węglu – na ogrzewaniu ogółem? Premier Morawiecki zaapelował, aby w miarę możliwości jeszcze przed nadchodzącą zimą ocieplić dom. Zresztą, jeśli dobrze rozejrzycie się po swojej okolicy, to ludzie zaczęli już ocieplać domy – nawet bez porady premiera. Po co? Fakt jest taki, że przez nieocieplone ściany budynku ucieka nawet 40% ciepła.

ocieplenie domu czyste powietrze plus dofinansowanie dopłata
fot. pixabay

Dofinansowanie od państwa?

Już jutro rusza nowa odsłona programu „Czyste powietrze plus”. Zgodnie z tym programem dofinansowanie na termomodernizację domu ma być wypłacone jeszcze przed rozpoczęciem remontu – w formie prefinansowania – podaje „money.pl”. Do tej pory program polegał na tym, że właściciel domu musiał najpierw wszystko zakupić i zainstalować, a dopiero później mógł ubiegać się o zwrot funduszy. To przy drożejących materiałach budowlanych było dla wielu osób inwestycją niewykonalną.

Ogromna obniżka cen paliw na stacjach! Sprawdź, ile teraz kosztuje benzyna i diesel i jedź tankować!

Aktualnie, wedle nowych przepisów, właściciel domu dostanie nawet 50% dostępnej dotacji jako zaliczkę na wykonanie remontu. Resztę dostanie maksymalnie 30 dni po zakończeniu remontu – informuje „money.pl”. Należy zauważyć, że jest to pewnego rodzaju ułatwienie i wiele osób z całą pewnością z tego skorzysta. Szczególnie ci, którzy kompletnie nie ocieplili swoich domów i odczuwają skutki podniesionych cen.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Oczywiście niektórzy nadal widzą w tym wszystkim drugie dno i twierdzą, że to nie wystarczy. Ludzie mówią wprost, że nie mają z czego spłacać kredytu, nie stać ich na rachunki już teraz. Wśród nich są tacy, którzy dom mają ocieplony. Nie jest to recepta na całe zło – nie jest to coś, co rozwiąże wszystkie problemy. Ale z całą pewnością jest to jakaś pomoc… Kto z was z niej skorzysta?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News