Możesz stracić swoje prawo jazdy. Jak tego uniknąć? Wyjątkowa szansa tylko do 17 września

Możesz stracić swoje prawo jazdy. Jak tego uniknąć? Wyjątkowa szansa tylko do 17 września

prawo jazdy punkty karne

Podaj dalej

Tylko do 17 września kierowcy mogą wykonywać kursy zmniejszające liczbę punktów karnych. To coś, co ma kluczowe znaczenie w przypadku kolejnych mandatów. Łatwo można stracić prawo jazdy – chyba, że pomyśli się o tym teraz.

Kursy zbijające punkty to bardzo popularna praktyka wśród kierowców. Jak podaje „Interia”, w Kaliszu taki kurs kosztuje na przykład 300 zł. Trwa on 6 godzin, mamy zajęcia m.in. z policjantem oraz psychologiem. Zakończenie takiego kursu sprawia, że z naszego konta znika 6 punktów karnych. Zmniejsza to ryzyko utraty uprawnień. W jaki sposób zachować swoje prawo jazdy?

prawo jazdy punkty karne kurs kursy
fot. pixabay

Problem (albo i nie problem – zależy od punktu widzenia) w tym, że kursy można odbywać wyłącznie do 17 września. Właśnie 17 września w Polsce zmienią się przepisy ruchu drogowego. Tego samego dnia wykonywanie kursów zmniejszających punkty stanie się niemożliwe. Taka instytucja znika z polskich przepisów.

Nowy węgiel na rynku! Kosztuje tylko 1200 zł – można kupić go przez internet. Limit to 3 tony

Ośrodki prowadzące takie szkolenia przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce zdążyć wykonać kurs, póki jeszcze można to zrobić. Jest to kwestia o tyle istotna, że od 17 września za kilkanaście wykroczeń będzie groziło aż 15 punktów karnych – tak, za pojedyncze wykroczenie! Jeśli chcecie skorzystać, musicie się pospieszyć – w wielu miejscach na kursy nie ma już miejsc.

Musisz wymienić swoje prawo jazdy! Nawet, jeśli jest bezterminowe. Do kiedy masz na to czas?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News