Możesz mieć węgiel absolutnie za darmo! To prostsze, niż ci się wydaje, wystarczy jeden trik

Możesz mieć węgiel absolutnie za darmo! To prostsze, niż ci się wydaje, wystarczy jeden trik

Możesz mieć węgiel absolutnie za darmo! To prostsze, niż ci się wydaje, wystarczy jeden trik

Podaj dalej

Węgiel na składach kosztuje między 3 a 4 tysiące złotych za tonę. Ludzie łapią się za głowę, kiedy to widzą. Wydanie 17 tysięcy złotych za ogrzewanie węglem podczas jednej zimy to jednak duża przesada. Tymczasem, wystarczy pewien trik i węgiel mamy… za darmo!

Jak kupić węgiel taniej? Na pewno nie możemy go szukać na składach, a przynajmniej nie na wszystkich. Tam ceny sięgają nawet 4000 zł za tonę. Jeśli ktoś na zimę potrzebuje 5 ton, musi liczyć się z wydatkiem 20 tysięcy złotych. To abstrakcja. To jakieś kompletne szaleństwo, którego nikt nie jest w stanie zatrzymać. Dla mnie osobiście to jest kradzież w biały dzień. I każdy, kto ma u siebie taką cenę węgla, powinien za to odpowiedzieć.

węgiel za darmo dopłata dodatek węglowy osłonowy
Pixabay

Oczywiście można kupić węgiel przez internet. I na tym przez moment się skupimy. W sklepie PGG ekogroszek kosztuje 1220 zł, kostka 1180 zł, orzech również 1180 zł a groszek 1140 zł. Do niedawna za ekogroszek trzeba było zapłacić ok. 850 zł za tonę, natomiast nawet po tej podwyżce są to ceny bardzo atrakcyjne. Myślę, że nie ma się do czego przyczepić. Nadal to jakieś trzy, cztery razy taniej, niż na składzie.

Dodatek na węgiel – można dostać nawet 9 tysięcy złotych! Jak to zrobić? Sprawdź – to proste!

Różnego rodzaju sklepy internetowe to aktualnie jedyna szansa na tani węgiel. Trzeba próbować samemu, albo zwrócić się do kogoś, kto poszuka tego węgla za nas. Z całą pewnością każdy z was ma kogoś w rodzinie, albo znajomego, któremu jakoś częściej udaje się surowiec kupić. Wystarczy prośba i kto wie – może zapoluje na węgiel także dla was. Od czego ma się rodzinę, czy przyjaciół, prawda?

węgiel za darmo dopłata dodatek węglowy osłonowy
fot. pixabay

Węgiel za darmo?

Ale czy można mieć węgiel kompletnie za darmo? W niedalekiej przeszłości gminy przyjmowały wnioski na pewnego rodzaju dodatek osłonowy. Każdy członek gospodarstwa domowego mógł otrzymać nawet 500 zł. Wypłaty z tego programu odbywały się od połowy roku. Jeśli spełnione były odpowiednie kwestie dochodowe, każdy dostawał 500 zł. W niektórych przypadkach to było łącznie 1000 zł, a w niektórych 2500 zł albo i więcej na dom.

Czy za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu można stracić prawo jazdy? To wszystko wyjaśnia

Aktualnie wprowadzony został dodatek węglowy, więc każde gospodarstwo domowe może liczyć na 3000 zł. A że gospodarstw domowych w jednym domu może być więcej i kolejne osoby potrafią sprytnie wykorzystać ten fakt, to można dostać nie 3000 zł, a nawet 6000 albo i 9000 zł. Luka w przepisach na to pozwala i pojawiają się tacy, którzy z wielką ochotą ją wykorzystają. Bo w sumie dlaczego nie? Trzeba było lepiej skonstruować przepisy, nie byłoby zamieszania.

Gaz mocno w górę! Podwyżka w porównaniu do ubiegłego roku to ponad 1000%. Niewiarygodne

I kiedy tak podliczymy sobie ten dodatek węglowy z różnego rodzaju dodatkami osłonowymi itd., to nagle okazuje się, że węgiel do domu mamy za darmo, albo za półdarmo. Oczywiście bardziej mowa o sytuacji, kiedy uda się kupić węgiel przez internet – koszty mogą się natychmiast zniwelować. W przypadku kupna węgla ze składu… no cóż – tutaj żadne dodatki nie pomogą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News