Morawiecki zdradził o ile potanieje paliwo! Kierowcy są w szoku. Ile będzie kosztował diesel i benzyna?

Morawiecki zdradził o ile potanieje paliwo! Kierowcy są w szoku. Ile będzie kosztował diesel i benzyna?

Morawiecki paliwo diesel benzyna (2)

Podaj dalej

Tarcza antyinflacyjna ma za zadanie – jak wskazuje sama nazwa – ograniczyć skutki inflacji. Zakłada ona m.in. to, że w kolejnych miesiącach potanieje paliwo. Ile będzie kosztował diesel i benzyna? Premier Morawiecki zdradził pierwsze szczegóły.

Ile może kosztować diesel i benzyna? Jak zmaleje akcyza na paliwo? Te i inne tematy poruszył na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Tarcza antyinflacyjna ma uspokoić Polaków i jak wskazuje sama nazwa, ograniczyć skutki inflacji. Ta w listopadzie wyniosła aż 7,7%, co jest najwyższym wynikiem od ponad 20 lat.

Morawiecki paliwo diesel benzyna
fot. pixabay

Zmiany w tarczy antyinflacyjnej dotyczą m.in. paliwa. Premier zdradził, że akcyza na paliwo zostanie maksymalnie ograniczona. To znaczy, będzie ona obniżona do poziomu minimum Unii Europejskiej. Dodatkowo nie będzie naliczany żaden podatek handlowy. Jakie to realnie przyniesie zmiany? O ile może potanieć paliwo?

Morawiecki stwierdził, że paliwo może potanieć o 20-25 groszy na litrze. Według niego są nawet optymistyczne warianty zakładające spadek cen paliw nawet o 30 groszy. To oznacza, że diesel i benzyna mogą już wkrótce kosztować w okolicach 5,70 zł za litr, albo nawet mniej. Jak uważacie – to dobra zmiana?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News