Morawiecki wprowadził ograniczenie liczby osób w samochodzie! Obowiązuje od dzisiaj – uważaj na to

Morawiecki wprowadził ograniczenie liczby osób w samochodzie! Obowiązuje od dzisiaj – uważaj na to

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki wprowadził nowe ograniczenie liczby osób w samochodzie. Oczywiście jest to związane z pandemią koronawirusa. Rozporządzenie obowiązuje od dzisiaj, czyli od 3 listopada.

Polski rząd zajął się przepisami w tradycyjny dla siebie sposób. Nowelizację rozporządzenia opublikowano dzisiaj w nocy. Ograniczenie liczby osób będzie dotyczyło teraz także pojazdów przeznaczonych do przewozu więcej niż 7, ale maksymalnie 9 osób.

ograniczenie liczby osób

Warto podkreślić, że tego typu pojazdy wcześniej nie były objęte obostrzeniami. Ile osób może się w nich znajdować? Nie więcej, niż połowa liczby miejsc siedzących – włączając w to kierowcę. Ograniczenie nie obowiązuje w przypadku osób wspólnie mieszkających oraz w przypadku pojazdów specjalnego przeznaczenia – np. takich do przewozu osób niepełnosprawnych.

pandemia ograniczenie busy

A pozostali? Pozostali muszą się do nowych przepisów stosować i nie ma tutaj żadnego „ale”. Dotyczy to także np. firm, które przewożą swoich pracowników takimi busami. A jest to dosyć popularne, aby używać takiego 9-osobowego busa np. w budowlance. W tym przypadku, jeśli samochód może pomieścić zgodnie z prawem 8 osób, obecnie mogą jechać nim 4 osoby.

Skończyło się! W 2021 r. za samochody z silnikami Diesla i benzynowymi Unia Europejska wlepi potworne kary

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News