Miko Marczyk w przededniu Rajdu Rzymu. Mistrz Polski zdradza swoje oczekiwania względem imprezy [WIDEO]

Miko Marczyk w przededniu Rajdu Rzymu. Mistrz Polski zdradza swoje oczekiwania względem imprezy [WIDEO]

miko marczyk

Podaj dalej

W dniach 24-26 lipca odbędzie się Rajd Rzymu, pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie pojawią się Miko Marczyk oraz Szymon Gospodarczyk. Kierowca mistrzowskiej załogi przybliżył nam charakterystykę imprezy.

Na zawodników czekać będzie 15 odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 198 kilometrów. Wraz z dojazdówkami zawodnicy pokonają wokół Rzymu ponad 955 kilometrów w dwa dni. Jedną z załóg na starcie będą mistrzowie Polski, Miko Marczyk oraz Szymon Gospodarczyk. Załoga ORLEN Team pojedzie najnowszą generacją Skody Fabii R5.

Marczyk słusznie podkreślił w swojej zapowiedzi, że obsada na starcie powinna być naprawdę konkretna. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. Adrien Fourmaux, Oliver Solberg, ale też piekielnie szybcy Niemcy – Marijan Griebel, Fabian Kreim i Dominik Dinkel. Nie wolno też zapominać o gospodarzach. Andrea Crugnola to jeden z nich. Wciąż czekamy na oficjalną listę zgłoszeń – tam tych nazwisk godnych uwagi na pewno przybędzie.

Warto zauważyć, że Marczyk i Gospodarczyk byli w ubiegłym roku w Rzymie. Zrobili zapoznanie z oesami (które w tym roku w sporej części się powtarzają), a także obserwowali rywalizację w roli kibiców, pomagając nawet Paulo Nobre wyjechać z rowu. Pozostaje nam czekać na kolejne meldunki z załogi. Trzymamy kciuki!

Zapowiedź Rajdu Rzymu w wykonaniu Miko Marczyka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News