Mercedes AMG GT Black to najszybsze drogowe auto na świecie. Sami zobaczcie co potrafi [WIDEO]

Mercedes AMG GT Black to najszybsze drogowe auto na świecie. Sami zobaczcie co potrafi [WIDEO]

mercedes amg

Podaj dalej

Czy Mercedes AMG GT Black to najszybsze drogowe auto świata? Wskazuje na to czas przejazdu samochodu po północnej pętli toru Nurburgring. Pobito tu rekord w kategorii auta produkcyjnego.

Mercedes bardzo mocno buduje swój wizerunek mocnego, szybkiego i niezawodnego samochodu. Zacznijmy od tego, że producent nadal obecny jest w Formule 1 – najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na globie – gdzie wygrywa i zdobyła mistrzostwa nieprzerwanie od 7 lat – zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.

mercedes amg gt black

Ale producent przekłada to wszystko na zwykłe samochody. Jak podaje „Interia”, niedawno Mercedes AMG GT 63 S został najszybszym czterodrzwiowym samochodem na Nordschleife. To oddało w niepamięć Porsche i ich rekord z Panamerą Turbo S. Ale to jeszcze nic.

Ogólny rekord dla samochodu seryjnie produkowanego należał do tej pory do Lamborghini i ich Aventadora SVJ. 6:44,97 było wynikiem wyśrubowanym, ale Mercedes uznał, że chce to przebić. Posłali do Zielonego Piekła AMG GT Black, za kierownicą posadzili Maro Engela i… mamy rekord – 6:43,616.

Warto dodać, że samochód jechał na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 R MO.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News