Masz samochód tej marki? Uważaj – ostatnio są wyjątkowo narażone na kradzieże. Wywożą je na wschód

Masz samochód tej marki? Uważaj – ostatnio są wyjątkowo narażone na kradzieże. Wywożą je na wschód

samochód kradzież kradzieże aut auto litwa

Podaj dalej

Kradzieże aut to żadna nowość. Proceder znany od zawsze… który pewnie zostanie z nami na zawsze. Natomiast jeśli masz samochód tej marki, musisz szczególnie uważać. W ostatnim czasie zjawisko kradzieży się nasiliło.

Większość skradzionych aut od razu rozbierana jest na części. Wystarczy kilka godzin. Samochód ginie i po chwili jest rozebrany do najmniejszej śrubki. Sprzedaż zazwyczaj w takiej sytuacji nie jest żadnym problemem. Ale czasami złodzieje decydują się na wywiezienie auta za granicę. Gdzie trafiają i jakie konkretnie modele cieszą się największym zainteresowaniem?

samochód kradzież kradzieże aut auto litwa
fot. pixabay

Samochody z Polski coraz częściej trafiają na Litwę, tam też albo są rozbierane, albo przygotowywane do tego, aby wyruszyć w dalszą drogę. Na liście tych dalszych kierunków królują Białoruś oraz Rosja. Jak podaje „Autokult”, auta szczególnie często trafiają w okolice Kowna.

Prezydent straszy dodatkowymi podatkami! Co z cenami paliw? Benzyna i diesel będą w końcu tańsze?

Posiadacze jakich aut muszą w szczególności mieć się na baczności? Otóż okazuje się, że złodzieje szczególnie interesują się modelami BMW, Audi oraz Jaguara. Warto zastanowić się, czy wasz samochód aby na pewno jest bezpieczny. A jeśli nie – to jak sprawić, aby ten poziom bezpieczeństwa wzrósł.

Atak na kierowcę w biały dzień. Agresywny mężczyzna stał się „gwiazdą” telewizji [WIDEO]

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News