Masz na swoim telefonie taką aplikację? Koniecznie musisz ją usunąć! Wirus uszkodzi twój telefon

Masz na swoim telefonie taką aplikację? Koniecznie musisz ją usunąć! Wirus uszkodzi twój telefon

sklep google play aplikacja wirus telefon na telefonie

Podaj dalej

Jeśli masz na swoim telefonie taką aplikację, czym prędzej powinieneś ją usunąć. Trzeba bardzo uważać, co się pobiera na swój telefon. W tym przypadku wirus może go zainfekować, co w przyszłości może przysporzyć mnóstwa problemów. W jaki sposób można sprawić, aby twój telefon był w pełni czysty po takim zainfekowaniu wirusem? To może okazać się niezwykle trudne.

Jeśli twój telefon posiada system Android, ta informacja może być skierowana właśnie do ciebie. W Google Play (logo aplikacji na fotografiach) pewnego czasu znajdowała się bardzo niebezpieczna aplikacja, która posiadała wirusa. Co prawda sklep Google zidentyfikował szkodliwą aplikację i została ona już z niego usunięta, natomiast wcześniej była pobierana ponad 10 tysięcy razy. Istnieje więc szansa, że i ty masz ją na swoim telefonie. Tym bardziej, że to dosyć popularna ostatnio tematyka.

sklep google play aplikacja wirus telefon na telefonie
fot. pixabay

Mowa tutaj o aplikacji „Cool Emoji Editor & Sticker”. Poruszamy się więc w tematyce, która w ostatnim czasie jest niezwykle popularna. Chodzi o wszelkiego rodzaju ulepszacze chociażby emotikonek. Bardzo często okazuje się, że wirusami zainfekowane są też jakieś podejrzane aplikacje chociażby do przerabiania zdjęć, czy też nakładania na nie różnych dziwnych filtrów. Zawsze należy się zastanowić co pobieramy na swój telefon. Warto sprawdzić producenta, oceny, opinie i tak dalej.

Polski rząd znów obniży podatki na paliwo? Po ile byłaby benzyna oraz diesel z mniejszym VAT-em?

Niestety, samo usunięcie ze sklepu Google Play nic nie da, jeśli posiadasz tę aplikację na telefonie. Jeśli ją posiadasz, będzie ona bowiem nadal działała i wyrządzała krzywdę. Dlatego najlepiej samemu sprawdzić – a jeśli taka aplikacja się znajduje na waszym urządzeniu, to niezwłocznie ją usunąć. Naprawdę warto się zainteresować tym tematem. Nie chodzi tu tylko o to, że jakieś aplikacje będą wolniej działać, czy coś w tym rodzaju. Niestety, wirus sprawi, że realnie stracimy nasze pieniądze!

sklep google play aplikacja wirus telefon na telefonie
fot. Kamil Wrzecionko

Zainfekowany telefon? Do czego to doprowadzi?

Otóż jak podaje portal „dobreprogramy.pl”, niechciane oprogramowanie może odczytywać dane z naszego telefonu. Później może dla przykładu zapisywać nas do niechcianych płatnych usług premium. A co to oznacza? Oznacza to mniej więcej tyle, że przy działaniu wirusa w waszym telefonie, faktury do zapłacenia mogą być bardzo wysokie. Nagle trzeba będzie płacić za subskrypcje, czy też materiały, których nigdy nie zamawialiśmy. To bardzo poważne zagrożenie.

Czy to już pora na opony letnie? Nadszedł marzec, zaczyna się wiosna? Pamiętaj o zasadzie siódemki

Jak zresztą potwierdza program „dobreprogramy.pl”, najczęściej zainfekowanymi wirusami aplikacjami są takie związane z ogólnie rozumianą rozrywką. Dla przykładu można podać właśnie aplikacje do edycji zdjęć, filmów, naklejek, czy emoji – czytamy na portalu. Dlaczego to aż taki problem? A bo na przykład na takie aplikacje bardzo często rzucają się młodsi użytkownicy telefonów. Jednak później to wy będziecie mieć w związku z tym spore problemy.

Tankujesz paliwo w ten sposób? Nigdy więcej tego nie rób. Trwale uszkodzisz twój samochód!

Jeśli wasze pociechy posiadają własne telefony, warto z nimi porozmawiać na ten temat. Dzieci nie zawsze mają świadomość tego, że istnieje coś takiego jak wirus, który może wyrządzić ogromne krzywdy. Muszą uważać na tego typu podejrzane aplikacje. Najlepiej byłoby samemu sprawdzać co dziecko instaluje na telefonie i sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z podejrzanym oprogramowaniem. Warto na to uważać, aby później nie było ogromnych problemów.

Zdjęcia ilustracyjne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News