Masło w Polsce już po 15,80 zł za 200g kostkę. Inflacja szaleje – przekraczamy skalę przyzwoitości

Masło w Polsce już po 15,80 zł za 200g kostkę. Inflacja szaleje – przekraczamy skalę przyzwoitości

masło ceny żywność

Podaj dalej

Wszystko w Polsce jest coraz droższe. O cenach paliw nawet nie mamy co wspominać. Węgiel? To samo. Żywność? Z każdym dniem coraz gorzej. A masło? Tutaj przekroczyliśmy już skalę jakiejkolwiek przyzwoitości.

Paliwo w Polsce kosztuje 8 zł za litr. Biorąc pod uwagę, że wcześniej granica 6 zł była dla nas katastrofą… nie wiem, czy jest sens, abym coś więcej dodawał. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu węgiel ekogroszek kosztował jakieś 750 zł, teraz kosztuje ponad 3000 zł. Nie trzeba nikomu powtarzać, że wszystko wokół drożeje. Natomiast to, jak niektórzy próbują wykorzystać tę sytuację… ile kosztuje masło?

masło ceny żywność
fot. pixabay

Otóż niezwykle interesującą sytuację opisuje „WP” na bazie artykułu „Faktu”. W miejscowości Poddąbie nad polskim morzem (kilka kilometrów obok Ustki) czytelnik znalazł kostkę masła za… 15,80 zł. Tak – dobrze widzicie – kostka masła za prawie 16 zł. I nie jest to jakieś zagraniczne masło premium, albo jakieś duże.

Diesel i benzyna tańsze o ponad 40 groszy już w kolejnych dniach? To realny poziom cen paliw

Zwykła, 200g kostka masła „jednej ze spółdzielni mleczarskich z Wielkopolski”. Zwykłe, normalne polskie masło. „WP” podkreśla, że w czerwcu średnia cena masła w naszym kraju wyniosła nieco ponad 7 zł. Jakim cudem ktoś wpadł na pomysł, aby sprzedawać ją prawie za 16 zł? Moim zdaniem to zdecydowane przekroczenie granicy jakiejkolwiek przyzwoitości…

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News