Marzenia się spełniają… nowe GTA będzie inne. O mamo – na to czekaliśmy – i to jak bardzo!

Marzenia się spełniają… nowe GTA będzie inne. O mamo – na to czekaliśmy – i to jak bardzo!

nowe gta definitive edition trylogia san andreas vice city III (6)

Podaj dalej

W końcu! Rockstar Games uchyliło rąbka tajemnicy i zdradziło, nad czym pracuje. Nowe GTA nie będzie zupełnie nowe… Twórcy postanowili zrobić chyba najlepsze, co mogli zrobić. Nawet nie wiemy, jak bardzo tego potrzebowaliśmy. To jest coś fantastycznego.

Co przygotował dla nas Rockstar Games? To nie będzie zupełnie nowa część GTA. Producent przygotował tym razem… The Trilogy – The Definitive Edition. I jakkolwiek by na to nie patrzeć – to jest chyba najlepsza informacja, jaką tylko mogliśmy dostać. Ja prywatnie jako wielki fan serii jestem tym faktem absolutnie zachwycony. Ba – Definitive Edition biorę w ciemno zamiast jakiejkolwiek nowej części serii. Tym bardziej, że mowa o…

nowe gta definitive edition trylogia san andreas vice city III
fot. Rockstar Games

Tak jest, odświeżone zostaną klasyki. Być może trzy najlepsze GTA w historii serii – III, Vice City i San Andreas. Co wiemy na razie? „Sport.pl” zdradza, że gry mają być dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, czy też Nintendo Switch. Kiedy gry zostaną wypuszczone na rynek? Nie ma oficjalnej daty, ale „coming soon” ma oznaczać, że jeszcze 2021 roku. Zresztą potwierdził to już producent.

Co oznacza The Definitive Edition? Ostatnio miałem okazję zagrać właśnie w definitive edition trylogii Mafii. Jakby nie było, to kolejna kultowa seria w sumie o podobnej tematyce. Może w przypadku drugiej części nie było aż takiego wow – w sumie poprawiona została tylko grafika. Ale jeśli chodzi o pierwszą część, to było to absolutne szaleństwo. Zupełnie nowa grafika, inne dialogi, rozbudowane misje. Trochę jak zupełnie nowa gra, chociaż niby ta sama.

nowe gta definitive edition trylogia san andreas vice city III
fot. Rockstar Games / GTA SA

Wiele dni kapitalnej rozrywki…

GTA III pojawiła się w sprzedaży w październiku 2001 roku. 22 października będziemy mieli równe 20-lecie. Wcielamy się tam w Claude’a, który jest głównym bohaterem gry. Akcja trójki rozgrywa się w Liberty City… czyli mieście stworzonym na wzór Nowego Jorku. Mafijne rodziny Leone i Forelli oraz cała masa gangów, na czele z Triadą, Yakuzą i Kartelem Kolumbijskim. Wizyta w odświeżonym Nowym Jorku z nowoczesną grafiką to będzie coś!

fot. Rockstar Games / GTA III

Zresztą to samo można powiedzieć o Vice City. W tym przypadku przenosimy się na słoneczną Florydę do miasta wzorowanego na Miami. Ta edycja wydana została niemal dokładnie rok po trójce, bo 20 października 2002 roku. Tym razem jesteśmy Tommym Vercettim. Bohater stopniowo zdobywa respekt w mieście, aby wkrótce stać się właścicielem przepięknej posesji, kilkunastu biznesów i krótko mówiąc, rządzić całym Vice City.

nowe gta definitive edition trylogia san andreas vice city III
fot. Rockstar Games / GTA VC

Wizyty w Liberty City i Vice City na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń. Nowy Jork i Miami w GTA zrobione „po nowemu” to jest to, na co wiele osób czekało. Ale z całej trylogii zdecydowanie najbardziej czekam na definitive edition San Andreas… czyli w moim mniemaniu najlepszej części Grand Theft Auto w historii.

nowe gta definitive edition trylogia san andreas vice city III
fot. Rockstar Games / GTA SA

Co to będzie…

Gra, która zadebiutowała 25 października 2004 roku. Legendarny Carl Johnson, czyli CJ. Ale też cała masa innych, legendarnych już postaci. Sweet, Ryder, Big Smoke, OG Loc, Tempenny, Truth, Catalina, Ken Rosenberg i cała reszta. Cała gra toczy się przecież w trzech miastach – Los Santos (Los Angeles), San Fierro (San Francisco) i Las Venturas (Las Vegas). Do tego wieś, pustynia i inne…

A teraz wyobraźcie sobie to wszystko w nowym wydaniu graficznym. Z tą grą nie trzeba nic innego robić – dodać jej tylko nowoczesną grafikę – to może być najlepszy tytuł ostatnich lat. Bez cienia wątpliwości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News