Ludzie, uspokójcie się! Skąd ta panika? Utrudniacie tylko życie innym. Zastanówcie się dwa razy co robicie…

Ludzie, uspokójcie się! Skąd ta panika? Utrudniacie tylko życie innym. Zastanówcie się dwa razy co robicie…

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar

Podaj dalej

To, co dzieje się w Polsce od dwóch dni, przechodzi ludzkie pojęcie. Panika osiągnęła skalę, na temat której ciężko jest powiedzieć coś sensownego. Rosyjskie trolle zarzuciły wędkę. A w naszym kraju to wystarczyło do absolutnego paraliżu.

Panika, którą obserwujemy w Polsce od dwóch dni, przekracza jakąkolwiek dopuszczalną skalę. Ludzie w owczym pędzie wykupują wszystko i z każdego miejsca i kompletnie nie zastanawiają się co właśnie robią i przede wszystkim po co. Rosyjskie trolle zarzuciły haczyk, a Polacy połknęli bez chwili zawahania. Ludzie – uspokójcie się. W aktualnej sytuacji tylko komplikujecie życie innym. Również tym najbardziej potrzebującym.

panika ludzie uspokójcie się stacje paliw banki pieniądze paliwo
fot. pixabay

Zacznijmy od stacji paliw. Paliwa w żadnym wypadku nie zabraknie. Polskie rafinerie mają zapasy, nie jest zagrożony przepływ ropy naftowej. Nie ma żadnej – podkreślam absolutnie żadnej groźby tego, że zabraknie paliwa na stacjach. Dostawy nie są w żadnym stopniu zagrożone! Oczywiście istnieje możliwość tego, że będą występować chwilowe przerwy w dostępności. Wyłącznie przez waszą panikę – kiedy będziecie jak szaleni tankować do wszystkiego, co popadnie.

Widziałem wczoraj świetny komentarz w internecie. To tak, jakby nagle w Warszawie zaczęły się ustawiać kolejki po ołówki. Inni to widzą i też się ustawiają i wykupują wszystkie ołówki… bo przecież zaraz zabraknie. Czy można zatem powiedzieć, że w Warszawie występuje problem niedostępności ołówków? No nie – po prostu ludzie sami napędzają spiralę szaleństwa. To normalne, że jeśli od rana każdy tankuje tyle paliwa, ile tylko może, to tego paliwa na danej stacji w końcu zabraknie. Zabraknie go na kilka godzin, bo oczywiście zaraz przyjedzie dostawa i paliwo znów będzie dostępne.

panika ludzie uspokójcie się stacje paliw banki pieniądze paliwo
fot. pixabay

Uspokójcie się. Po co ta panika?

Najgorsze jest to, że zatruwacie, utrudniacie tym samym życie innym. W tym potrzebującym. Coraz częściej słyszy się o tym, że np. karetki muszą tankować, ale nie mają takiej możliwości. Jak mają ratować życie ludziom? To samo dotyczy wozów strażackich i ich sprzętów. Chcą zatankować po jednej akcji, a tu kolejka na 2 godziny czekania, albo paliwa w ogóle nawet nie ma. I co wtedy? Jak mają jechać do kolejnej akcji? Jak mają ratować komuś życie?

Ludzie, pomyślcie, zanim coś zrobicie. Jakiekolwiek groźby, że paliwa zabraknie, że zabraknie gotówki itd. to wynik rosyjskiej dezinformacji. W polskim internecie zidentyfikowano trzy grupy siejące prorosyjską propagandę. Powiedzmy sobie wprost – panikując i robiąc to, co robicie teraz na stacjach paliw i pod bankomatami, pomagacie Rosji. Robicie dokładnie to, czego oni chcą. Nie zabraknie paliwa, nie zabraknie pieniędzy w bankach – niczego nie zabraknie!

Tylko jest jedna, zasadnicza kwestia – musicie się uspokoić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News