Litr benzyny za 7 groszy, Diesel za 4 grosze. Co to ma być? To nie pomyłka, czy to jakiś paliwowy raj?!

Litr benzyny za 7 groszy, Diesel za 4 grosze. Co to ma być? To nie pomyłka, czy to jakiś paliwowy raj?!

Ten Diesel jest dziś niewiarygodnie tani

Podaj dalej

Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie na świecie jest najtańsza benzyna i Diesel? Z kolei gdzie jest najdrożej? Różnice w różnych krajach i regionach świata są naprawdę przepotężne. To aż niesamowite.

Zobacz na GeekBlog.pl: Signal prezentuje nową kryptowalutę – MobileCoin

Listę w przypadku obu rodzajów paliwa otwiera Wenezuela, pogrążona przez dyktatorskie rządy i wojnę domową. Na 5 kwietnia w przeliczeniu litr benzyny kosztuje tam 7 groszy, zaś przy paliwie typu Diesel podawana jest cena 0,00 zł. Niewiele lepiej jest w zamieszanym w wojny Iranie. Tam benzyna kosztuje 23 grosze za litr, zaś za litr diesla płaci się 4 grosze.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Oczywiście w przypadku tych krajów są to ceny czysto teoretyczne. Inflacja to jedno, dostępność do paliwa drugie, zamożność społeczeństwa trzecie. Dalej jest już trochę „normalniej”. Jeśli chodzi o benzynę, to na trzecim miejscu jest Angola, gdzie za litr benzyny płaci się 98 groszy. Cena na poziomie mniej niż 2 zł jest też chociażby w Algierii, Kuwejcie, Kazachstanie, Nigerii, Katarze, czy Malezji.

Na drugim biegunie jest Hongkong, gdzie litr benzyny wyceniany jest obecnie na 9,50 zł. Dalej są głównie kraje europejskie, jak Holandia, Norwegia, Finlandia, Grecja, Islandia, czy Dania. Są one przedzielone Izraelem oraz Republiką Środkowoafrykańską.

Diesel ceny na stacjach w dół
fot. freepik.com

W przypadku diesla kosmicznie tanio jest w Arabii Saudyjskiej. Tam litr oleju wyceniany jest na 54 grosze. Mniej niż złotówkę płaci się też w Angoli i Algierii. Również tutaj najdrożej jest w Hongkongu, gdzie płaci się 8 zł. W pierwszej piątce pod względem najdroższego diesla są też Szwecja, Wielka Brytania, Izrael oraz Islandia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News