Kupiłeś węgiel przez sklep PGG? Ty też nie? Ludziom już się nie udaje – może węgla już nie ma?

Kupiłeś węgiel przez sklep PGG? Ty też nie? Ludziom już się nie udaje – może węgla już nie ma?

węgiel cena sklep pgg ekogroszek kostka orzech

Podaj dalej

Coraz więcej kontrowersji wykluwa się wokół tematu węgla. Od miesięcy ludzie kupują kupić ten węgiel przez sklep PGG. Nawet ci, którym udawało się tego dokonywać dosyć często, teraz stracili szczęście. Może tego surowca już w ogóle nie ma?

Sklep PGG obsługuje klientów w każdy wtorek i czwartek od godziny 16:00 do wyczerpania zapasów. W rzeczywistości na stronę coraz trudniej jest się dostać. Nie mówiąc w ogóle o sytuacji, aby ten węgiel kupić. W kolejnych krokach po prostu stronę „wywala”. „Spidersweb” doszukuje się w tym wszystkim pewnego spisku i cytuje ludzi, którzy twierdzą, że nie da się kupić surowca, bo po prostu go nie ma.

węgiel cena sklep pgg ekogroszek kostka orzech
Pixabay

Są osoby, które w pewnym momencie zaczęły się trudnić kupowaniem węgla ze sklepu PGG. Są też tacy, którzy chcieli pomóc chociażby swojej rodzinie – a im jakoś częściej się udawało. Wszyscy ci ludzie od pewnego czasu nie rozumieją, co się dzieje. Coś, co zawsze działało i przynosiło jakieś efekty, teraz nie działa. Nawet ci, którzy wbrew obiegowej opinii kupowali węgiel stosunkowo łatwo, teraz kupić go nie potrafią.

Jeszcze nie tankuj! Benzyna w kolejnych dniach mocno potanieje! A diesel – tutaj informacje są gorsze…

„Spidersweb” cytuje w swoim tekście internautę Grzegorza, który twierdzi, że „ten sklep jest dziwny, bo niby nie działa, a jednak towar zostaje wyprzedany”. Według internauty u wielu osób sklep nagle przestaje działać dokładnie w tym samym momencie. Oczywiście przedstawiciele sklepu twierdzą, że wszystko jest w porządku i nadal dziennie sprzedaje się kilkanaście tysięcy ton surowca.

węgiel cena sklep pgg ekogroszek kostka orzech
Pixabay

Problemy z węglem?

Zima nieuchronnie będzie się zbliżała. Tymczasem sytuacja wygląda coraz bardziej niepewnie. Wygląda na to, że nici będą z węgla po 996 zł, ponieważ żaden skład nie chce w tym zakresie współpracować z rządem. Oni – nawet z rządowym dodatkiem – mogliby zarabiać z tony węgla około 2000 zł. To więc dla nich kompletnie nieopłacalne, bo aktualnie zarabiają między 3 a 4 tysiące za tonę.

Ogromna zmiana w Google Maps! Kierowcy będą rozczarowani? Co będzie to miało na celu?

Kolejny rządowy pomysł to jednorazowy dodatek na węgiel w wysokości 3000 zł. Rzeczywiście miałby on jakiś większy sens, gdyby ten węgiel rzeczywiście było po 996 zł. Aktualnie… może nie wystarczyć nawet na zakup jednej tony surowca. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, co oznacza jedna tona węgla. Ci, którym zapasy wyczerpały się już teraz, nie dotrwają z jedną toną nawet do początku kalendarzowej zimy.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Jednak koniec końców największym problemem może być nie cena węgla… a to, że po prostu go nie będzie. I to niestety jest coraz częściej poruszany temat i obawa i wcale tak do końca się tego nie wyklucza. Czy z tego wynika to spowolnienie i coraz mniejsze szanse zakupu w sklepie PGG? Tego naturalnie nie wie nikt. Natomiast prognozy na najbliższe miesiące niekoniecznie muszą być optymistyczne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News