Koszmarne wiadomości ze stacji paliw. Zobaczcie, jak w 7 dni podrożała benzyna. A diesel i LPG?

Koszmarne wiadomości ze stacji paliw. Zobaczcie, jak w 7 dni podrożała benzyna. A diesel i LPG?

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Jak w każdą środę, portal „e-petrol” opublikował dziś notowanie średnich cen detalicznych paliwa w Polsce. Jesteście ciekawi, ile aktualnie średnio kosztują diesel, benzyna oraz LPG? Niestety, nie mamy najlepszych informacji. A już na pewno nie dla wszystkich.

Wróćmy na moment do ubiegłego tygodnia. W notowaniu z 4 maja benzyna 95-oktanowa kosztowała średnio w Polsce 6,65 zł za litr. Diesel oczywiście był droższy, bo za litr trzeba było zapłacić 7,42 zł. Jeśli chodzi o diesel, cena wyniosła 3,69 zł za litr. W przypadku benzyny i diesla były to podwyżki o odpowiednio 16 oraz 21 groszy na litrze w skali jednego tygodnia.

diesel benzyna lpg
fot. freepik.com – irenemiller

A jak jest teraz? Podwyżek ciąg dalszy, czy jednak ceny zaczęły spadać? No niestety. Benzyna 95-oktanowa kosztuje aktualnie średnio 6,87 zł za litr. To więcej o 22 grosze, niż przed tygodniem. Diesel kosztuje za to 7,39 zł, czyli jest z kolei tańszy, o 3 grosze. Jeśli chodzi o LPG, cena pozostała taka sama – wciąż wynosi średnio 3,69 zł.

PILNE: Jutro specjalna akcja policji. Zobacz za co i gdzie możesz dostać mandat – uważaj!

Ci, którzy jeżdżą samochodami na diesla czy gaz, mogą czuć lekką ulgę. Natomiast ci, którzy mają benzyniaki, pewnie przecierają oczy ze zdumienia i nie dowierzają w to, co się dzieje. 6,87 zł za litr. Oznacza to, że na przestrzeni DWÓCH TYGODNI cena benzyny wzrosła o 38 groszy na jednym litrze!

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News