Koszmarne wiadomości dla posiadaczy aut na diesel. Kolejne dni przyniosą dużą podwyżkę cen!

Koszmarne wiadomości dla posiadaczy aut na diesel. Kolejne dni przyniosą dużą podwyżkę cen!

diesel benzyna ceny paliw cena

Podaj dalej

Jak w kolejnych dniach będą się prezentowały ceny paliw? Niestety – nie mamy dobrych informacji. Przynajmniej nie dla wszystkich. Diesel będzie bardzo mocno drożał. A benzyna? Tu też będzie tak źle?

Ile w kolejnych dniach będzie kosztowała benzyna i diesel? Nie mamy tutaj najlepszych wiadomości, szczególnie dla posiadaczy samochodów na olej napędowy. Od dawna na rynku nie zaobserwowano tak dużych wzrostów cen. To chyba pora na to, aby czym prędzej zatankować do pełna i starać się oszczędzać!

diesel benzyna ceny paliw cena
fot. freepik.com – irenemiller

Jeszcze 10 sierpnia, czyli niecałe dwa tygodnie temu, diesel kosztował w rafineriach średnio 6460 zł za metr sześcienny. Aktualnie – 23 sierpnia – kosztuje już 6877 zł za metr sześcienny. To wzrost ceny o 417 zł, co w przeliczeniu na jeden litr paliwa może przynieść podwyżkę o nawet 42 grosze. Ile 10 sierpnia kosztował olej napędowy na stacjach? Średnio 7,13 zł. W kolejnych dniach cena według pesymistycznego scenariusza może dobić więc nawet do 7,55 zł!

Jedziesz na rower? Takie jest w Polsce obowiązkowe wyposażenie – za brak dostaniesz mandat!

A benzyna? Metr sześcienny 95-tki kosztował 10 sierpnia w rafineriach 6019 zł. Dzisiaj kosztuje 6017 zł, więc nie powinniśmy się spodziewać większych zmian. W kolejnych dniach za PB95 powinniśmy płacić dokładnie tyle samo, co w poprzednich dniach. Kierowcy diesla zazdroszczą – sytuacja na rynku paliw się komplikuje.

Pijany kaskader wskakuje na samochód. Takiego obrotu spraw się nie spodziewał [WIDEO]

Źródło danych: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News