Koronawirus zniszczył świat. Tam nie pojedziesz już nigdy w życiu? Przykro się na to patrzy, niestety

Koronawirus zniszczył świat. Tam nie pojedziesz już nigdy w życiu? Przykro się na to patrzy, niestety

koronawirus stany zjednoczone usa

Podaj dalej

Koronawirus odcisnął już potworne piętno na świecie. Pod wieloma względami go zniszczył. Wiele kierunków stało się niedostępnych dla turystów. Kolejne są niezwykle trudno dostępne. Ile to jeszcze może potrwać?

Przypomnijcie sobie marzec 2020 roku. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy czym jest koronawirus. Nasz świat wyglądał zupełnie inaczej. Było po prostu normalnie. Wtedy, nagle, zmieniło się wszystko. Każdy starał się przewidzieć jak długo to może potrwać. Wiele osób nie wierzyło w to, że epidemia może być z nami dłużej, niż 2, albo 3 miesiące. Szybko się okazało, że nie ma takiej możliwości.

koronawirus stany zjednoczone usa
fot. pixabay

Wiele osób twierdziło, że realnym czasem końca pandemii jest jesień 2021 roku. Wtedy wydawało się to tak bardzo odległym terminem. Terminem, którego tak naprawdę nikt nie chciał zaakceptować. Teraz natomiast wiele byśmy dali, aby rzeczywiście była to jesień 2021 roku. Nic natomiast na to nie wskazuje – niestety. Ba, wydaje się, że jeśli tej jesieni coś się zmieni, to wyłącznie na gorsze.

Przy podróżach do wielu krajów wymagany jest negatywny wynik testu. W innych miejscach potrzebny jest paszport covidowy, czyli mówiąc wprost, jeśli jesteś niezaszczepiony, to nie przekroczysz granicy kraju. Regulacje są różne. W niektórych przypadkach nawet pomimo szczepionki potrzebne są testy. Gdzie indziej testy trzeba wykonywać już na miejscu, w konkretnym dniu pobytu. Ale najgorsze jest to, że do niektórych krajów nie da się wjechać w ogóle.

Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, Chicago, Miami… nie dla Europejczyków

Od 26 stycznia Stany Zjednoczone, mówiąc wprost, są zamknięte. Jeśli w ciągu 14 dni przed planowanym wylotem do USA przebywasz w krajach ze specjalnej listy, nie masz prawa wjazdu na terytorium kraju. Możesz mieć nawet szczepienie i wszystkie wyniki testów, przeprowadzanych różnymi sposobami – nie ma to żadnego znaczenia. I nie myślcie sobie, że Polska to jakiś kraj trzeciego świata i tylko nas to obowiązuje.

koronawirus stany zjednoczone usa
fot. pixabay

Na liście krajów są też Brazylia, Chiny, wszystkie kraje strefy Schengen, w tym oczywiście Francja, Niemcy, Włochy, czy Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia itd. Oczywiście można by jakoś kombinować. Na przykład polecieć do Kanady, albo Meksyku, tam spędzić określony czas a potem spróbować dostać się dalej, do USA. Ale to nie zmienia faktu, że nas tam po prostu nie chcą. W ogóle – Europejczyków i nie tylko. Nie chcą nas tam i nie potrzebują.

koronawirus stany zjednoczone usa
fot. pixabay

Koronawirus zniszczył świat. Nie tylko podróże, poznawanie innych krajów, kultur itd. Zniszczył nasze codzienne życie i zwyczaje. Wciąż żyjemy w strachu i czekamy tylko, kiedy ogłoszą nowe obostrzenia. A końca niestety nie widać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News