Koronawirus. Przedsiębiorcy oddają samochody - co to oznacza w kwestiach leasingu?

Koronawirus. Przedsiębiorcy oddają samochody - co to oznacza w kwestiach leasingu?

Podaj dalej

Masterlease oraz PKO Leasing postanowiły przekazać około 100 samochodów osobowych dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz 20 pojazdów dla szpitali zakaźnych. Wpływ na takie decyzje ma koronawirus. Firmy chcą w taki sposób pomóc w jego zwalczaniu.

Samochody przeznaczone służbom to głównie roczniki od 2016 do 2018, które wcześniej były leasingowane. Wszystkie te pojazdy będą wykorzystywane przez służby, które każdego dnia walczą z epidemią koronawirusa.

Warto zaznaczyć, że oprócz przekazywania samochodów w słusznym celu, banki wspierają walkę również finansowo. Dla przykładu PKO Bank Polski wygospodarował 5 milionów zł dla szpitali, 3 miliony na zakup testów i 2,2 mln na zakup maseczek. W tym samym czasie PZU przeznaczyło 6 milionów na zakup sprzętu medycznego.

Ale koronawirus oddziałuje też na innych płaszczyznach, w tym na poziomie klientów indywidualnych. Od teraz mogą oni zmienić harmonogram spłacania leasingowanych samochodów. Istnieje również możliwość odroczenia raty kapitałowej nawet na sześć miesięcy.

Koronawirus. Trzaskowski zmniejszył liczbę autobusów. Jeżdżą teraz wypełnione po brzegi

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News