Koronawirus. Możecie umierać… Wasze zdrowie nie jest ważne! Ważna jest ekologia i czyste powietrze

Koronawirus. Możecie umierać… Wasze zdrowie nie jest ważne! Ważna jest ekologia i czyste powietrze

samochod-koronawirus

Podaj dalej

Podczas pandemii koronawirusa władze apelują o to, aby zostać w domu. Jeśli już trzeba wyjść, to nie należy wybierać środków transportu zbiorowego, który zresztą i tak jest ograniczony. Wybierajcie samochód!

Część miejscowości kompletnie zrezygnowała z komunikacji miejskiej. Strach w tym przypadku jest uzasadniony, bowiem ciężko jest zachować tam zalecony metr odległości od drugiego pasażera, szczególnie w godzinach szczytu. Zwieszenie transportu zbiorowego było jedną z najważniejszych decyzji chińskich władz w walce z koronawirusem.

W tym przypadku należy postawić na własne samochody, które w tym przypadku są najbezpieczniejszym wyborem. Niestety, zagrożenie nie wpłynęło na „miejskich aktywistów” i pseudo ekologów, którzy nawet teraz trąbią o swoich zanieczyszczeniach powietrza i innych takich.

W wielu miastach postanowiono znieść opłaty za parkowanie, co w tej sytuacji jest kwestią oczywistą. Inaczej jest jednak w Warszawie, gdzie wciąż trzeba płacić. Jeden z jaśnie oświeconych doszukuje się tutaj spisku: – […] stwierdzają, że podróż transportem publicznym jest niebezpieczna. OGARNIJCIE SIĘ! To jest wymarzona narracja lobby samochodowego!

Ale to jeszcze nic. Kolejny oświecony przeszedł chyba samego siebie, zaznaczając: – W tych okolicznościach nie powinniśmy zachęcać do podróżowania autem – choć jest ono bezpieczne dla kierowcy, to jednak przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza i osłabia odporność mieszkańców.

Moja interpretacja tych słów jest oczywista i jasna. Podróżowanie samochodem jest bezpieczniejsze, ale co z tego? Ktoś jakby chciał nam powiedzieć, że nasze zdrowie nie jest ważne, że możemy się zarażać i umierać, to wszystko nie jest ważne! Ważne jest to, aby nie zanieczyszczać powietrza i dbać o klimat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News