Koronawirus atakuje w Polsce. Znów czekają nas maseczki, dystans i zamknięte restauracje?

Koronawirus atakuje w Polsce. Znów czekają nas maseczki, dystans i zamknięte restauracje?

koronawirus maseczki lockdown testy

Podaj dalej

Według najnowszych doniesień koronawirus coraz mocniej atakuje w naszym kraju. Notuje się coraz więcej zarażeń. Czy wkrótce w Polsce powrócą maseczki, społeczny dystans, limity miejsc w komunikacji miejskiej, testy i zamknięte restauracje?

Ostatnie dwa lata, od marca 2020 roku, to był istny koszmar. Koronawirus sprawił, że nasze życie wywróciło się do góry nogami. Maseczki, dystans społeczny, zamknięte restauracje i hotele, absurdalne przepisy, limity miejsc, ciągłe testy, zrujnowane wakacje, izolacja, lockdown. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Każdy z nas odczuł to na własnej skórze. W końcu też przecież były ofiary, ludzkie tragedie.

koronawirus maseczki lockdown testy
fot. pixabay

Nie mam zamiaru tutaj kwestionować ile w tym wszystkim było prawdy, a do jakiego stopnia była to „medialna ściema”. Koniec końców na wiosnę tego roku wszystko wróciło – jako tako – do normy. Pozbyliśmy się testów, maseczek, zamieszania na lotniskach itd. Wreszcie człowiek może oddychać pełną piersią. Wreszcie może wrócić do trybu życia, do którego zdążył się przyzwyczaić od lat.

Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

Natomiast zastanawiam się, czy ktoś po raz kolejny nie chce tego zepsuć? Wirus nagle powraca i znów wszyscy będziemy się go bali? Wczoraj minister zdrowie Adam Niedzielski zamieścił wpis odnośnie tego, że „po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń przekroczyła 1 tysiąc przypadków”. No cóż – od paru dni mówi się znów więcej o zarażeniach, niż o wojnie. Czymś mi to zaczyna bardzo nieprzyjemnie pachnieć…

koronawirus maseczki lockdown testy
fot. pixabay

Znowu się zaczyna?

Owszem, minionej doby odnotowano 1075 zarażeń, ale zmarły zaledwie 2 osoby. Nawet nie chcę sprawdzać ile w tym samym czasie zmarło osób na grypę, czy też inne choroby. Zresztą – jak sami widzicie – takich statystyk nigdzie się nie podaje. Nikt nie rozpisuje się ile osób dziennie zachorowało na grypę i ile osób z tego powodu zmarło. Nie mówiąc o raku… nie mówiąc o wypadkach drogowych. W wypadkach też giną ludzie – to znaczy, że mamy zamknąć drogi?

Wiedziałeś, że możesz dostać tak wysoki mandat? Kierowcy nie mają pojęcia – zgłaszają sprawę do sądu

Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdą do głowy kolejne obostrzenia. O tym jak fatalne decyzje podejmowała w tym zakresie nie tylko Polska, ale i cały świat, świadczy to, co dzieje się teraz na rynku. To, że za paliwo płacimy 7,80 zł, ile kosztuje gaz, prąd, węgiel, jakie są raty kredytów itd. Wojny to my tak naprawdę jeszcze nie odczuwamy. Aktualnie odczuwamy skutki błędów popełnionych w pandemii… na które w lekkim stopniu nakłada się wojna.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Od pierwszych miesięcy koronawirusa w Europie, od pierwszych lockdownów i zakazów mówiło się wprost – to przyniesie potworny kryzys gospodarczy. No i mamy – dokładnie to, o czym mówiło się od dawna. Czas z tym skończyć raz na zawsze i przejść do porządku dziennego. Aktualnie to jedna z wielu chorób – nie będziemy na nią reagować w żaden wyjątkowy sposób.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News