Koniec promocji -30gr na stacjach paliw? Po ile benzyna, diesel oraz LPG? Sprawdźmy to!

Koniec promocji -30gr na stacjach paliw? Po ile benzyna, diesel oraz LPG? Sprawdźmy to!

paliwo ceny kurs walut waluta złoty euro funt dolar frank ropa naftowa

Podaj dalej

Od kilku tygodni jedynym, co „ratuje” polskich kierowców na stacjach paliw jest promocja -30 groszy. Od samego początku mówiło się, że jest to promocja wyłącznie na określony czas – czas wakacyjny. Wkrótce nastąpi koniec?

Paliwo na polskich stacjach jest aktualnie dosyć drogie. Benzyna kosztuje 6,61 zł za litr, a diesel jest o ponad 1 złotówkę droższy – kosztuje aż 7,69 zł. Za LPG płacimy w tym momencie 3,18 zł. Szczególnie kierowcy samochodów na olej napędowy mogą czuć się dotknięci aktualną sytuacją na rynku paliw. Czy to już koniec promocji -30 groszy?

koniec promocji 30 groszy benzyna diesel lpg
fot. freepik

Otóż okazuje się, że promocja zostanie z nami na dłużej. Tak naprawdę wystarczyło, aby jedna sieć zdecydowała się na przedłużenie promocji i reszta nie miała wyboru. To kwestia konkurencji – każdy pójdzie tam, gdzie dostanie rabat -30 groszy na litrze paliwa. W dobie kryzysu to raczej oczywiste.

Wszystkie polskie autostrady za darmo? System nie działa – do niczego się nie nadaje? Ciekawe

A zatem… uwzględniając promocje oferowane przez stacje, benzynę można tankować aktualnie nawet za 6,31 zł za litr. I to już nie odbiega tak bardzo od magicznej bariery 6 zł, którą mieliśmy pod koniec ubiegłego roku. Zbyt wiele nie zmieni to w przypadku diesla, bo nawet odejmując 30 groszy, cena to aktualnie 7,39 zł. Na LPG większość stacji oferuje rabat 10 groszy, co oznacza, że gaz można tankować za 3,08 zł.

Nie ładujcie samochodów elektrycznych! Brakuje prądu. Ale tak – kup sobie samochód elektryczny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News