Koniec motoryzacji? Zostaw samochód w garażu – oto sposób na to, jak zaoszczędzić. Wiele osób już go stosuje

Koniec motoryzacji? Zostaw samochód w garażu – oto sposób na to, jak zaoszczędzić. Wiele osób już go stosuje

samochód spalinowy podatki podatek

Podaj dalej

Żyjemy w świecie, w którym absolutnie wszystko staje się droższe. Najlepszym przykładem jest chociażby paliwo. Samochód trzeba przecież zatankować, aby był użyteczny. A to tankowanie coraz bardziej boli. Czy da się tego uniknąć? Jak zaoszczędzić?

Samochód to jedno z najważniejszych, podstawowych dóbr w każdej rodzinie. Ostatnio jego utrzymanie stało się nieco trudniejsze. Istnieje jakaś różnica i widzę ją po sobie. Były takie czasy, w których swoje auto do pełna tankowałem za – powiedzmy – około 160 zł. Teraz tankuję je za 240 zł. To różnica 80 zł na jednym tankowaniu… a przecież nie tankuje się tylko jeden raz w miesiącu.

zostaw samochód oszczędność hulajnoga rower tramwaj pociąg autobus
fot. pixabay

Więc automatycznie, w kieszeni zostaje ci mniej pieniędzy. Mniej pieniędzy, za które coraz mniej możesz kupić, bo przecież szaleje inflacja. Droższe są zakupy w sklepie, droższe są ubrania. Nie ma sensu się zagłębiać w szczegóły i wymieniać dalej – droższe jest wszystko. Czy to już moment, w którym ludzie porzucą swoje samochody i będą szukali alternatyw? Alternatywy – jakkolwiek by na to nie patrzeć – są… i to są coraz ciekawsze.

W kolejnych dniach paliwo będzie tanieć. Ile będzie kosztowała benzyna i diesel? Dobre wiadomości…

Oczywiście najłatwiej mają ci, którzy mieszkają w mieście. Należy zacząć od mocno rozbudowanej sieci transportu publicznego. Zawsze można wybrać tramwaj, czy autobus. Zresztą to dotyczy też tych, którzy mieszkają poza miastem, chociaż nie jest to aż takie oczywiste. Może się zdarzyć, że na przystanek musimy dojść kawał drogi, a potem z tego przystanka znów musimy dojść daleko do pracy. Nie zawsze da się to pogodzić. Nie zawsze pociąg, czy autobus, będzie realną opcją.

zostaw samochód oszczędność hulajnoga rower tramwaj pociąg autobus
fot. pixabay

Jak zaoszczędzić pieniądze?

Oczywiście nadal – w mieście, z rozbudowaną siecią połączeń – nie powinno to być dużym problemem. Jeśli jednak cenimy sobie nieco większy komfort, prywatność itd. to dobrym rozwiązaniem może być chociażby rower. Jasne – nie każdy chce jechać do pracy na rowerze, bo to może oznaczać, że będzie nieświeży. Nieco lepiej sytuacja może wyglądać w przypadku rowerów elektrycznych, które bardzo szybko zyskują popularność.

Benzyna i diesel po 8 zł za litr? Premier Morawiecki tłumaczy – to nie są najlepsze wiadomości…

Jeśli jesteśmy już przy kwestiach elektrycznych, to świetną inwestycją na pewno będzie hulajnoga elektryczna. I to nie tylko w dużym mieście. W bardzo wielu sytuacjach można w dane miejsce udać się na takiej hulajnodze. Jest i to komfortowe i tańsze… i często szybsze, niż w przypadku podróżowania samochodem, bo omijamy wszystkie korki. Większość hulajnóg ofertuje zasięg od 30 kilometrów wzwyż. To naprawdę jest kawał drogi. Zresztą, to że zasięg się kończy nie jest problemem. Można ją podłączyć gdziekolwiek, do normalnego domowego gniazdka i po 3, 4 godzinach można jechać dalej. Można ją naładować choćby w pracy, czy na uczelni.

zostaw samochód oszczędność hulajnoga rower tramwaj pociąg autobus
fot. pixabay

Oczywiście jest jeden minus – zarówno w przypadku rowerów, jak i hulajnóg, jesteśmy uzależnieni od pogody. Ale ustalmy sobie jedno – już trwa okres, w którym to jednak zdecydowanie więcej jest tych dni słonecznych, bez deszczu. Jeśli ma padać, zostaje transport publiczny, bądź po prostu samochód. Natomiast zostawianie samochodu w domu i w miarę możliwości przemieszczanie się rowerem, albo hulajnogą, na pewno przyniesie spore oszczędności.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News