Kolejny lockdown jest już praktycznie pewny. Premier Morawiecki jasno dał to do zrozumienia

Kolejny lockdown jest już praktycznie pewny. Premier Morawiecki jasno dał to do zrozumienia

wrc

Podaj dalej

Wydaje się, że kolejny lockdown jest już wyłącznie kwestią godzin. Przynajmniej jeśli chodzi o jego ogłoszenie. Premier Mateusz Morawiecki raczej nie pozostawił w tym przypadku żadnych wątpliwości. Czego należy się spodziewać?

Jakie opcje wyposażenia i gadżety motoryzacyjne warto mieć w aucie?

29 978 nowych przypadków koronawirusa i 575 zgonów. To pandemiczny bilans ostatniej doby. Wydaje się, że nieuniknione jest wprowadzenie nowych obostrzeń. Lockdown jest już praktycznie pewny. Mówili o tym specjaliści, mówił o tym premier Morawiecki. Zaznaczali, że granicą jest 30 tysięcy zarażeń i 500 zgonów dziennie. I ta bariera została dzisiaj osiągnięta, a nawet przekroczona.

Konferencji należy się spodziewać najpóźniej jutro, czyli w czwartek. Jakie będą nowe obostrzenia? To oczywiście pozostaje zagadką, natomiast można przewidywać. Oczywiście w całej Polsce zamknięte pozostaną galerie handlowe, teatry, kina, restauracje, obiekty sportowe itd. Wszystkie istniejące obostrzenia pozostaną.

Natomiast spodziewane jest m.in. ograniczenie liczby osób mogących przebywać jednocześnie w sklepach spożywczych, czy kościołach. Zamknięte zostaną prawdopodobnie sklepy budowlane i takie z asortymentem RTV i AGD. Co jeszcze? Wydaje się, że najbardziej dotkliwy może być zakaz przemieszczania, bądź też ograniczenie możliwości przemieszczania się.

Podsumowując, istnieje możliwość, że np. od przyszłego tygodnia przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Tzn. wyjście do sklepu, apteki, do pracy itd. Jeśli powtórzony zostanie schemat z ubiegłej wiosny, to należy spodziewać się policji, która surowo będzie tego pilnowała i karała za bezpodstawne przemieszczanie się z miasta do miasta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News