Kolejne imprezy odwołane przez koronawirus. Jak zapobiegać? Jakie są objawy COVID-19?

Kolejne imprezy odwołane przez koronawirus. Jak zapobiegać? Jakie są objawy COVID-19?

czerwona strefa

Podaj dalej

Koronawirus w znacznym stopniu dotyka też świat sportowy. Kolejne imprezy są odwoływane, bądź przesuwane w czasie. Oto kilka porad dla was jak zapobiegać wirusowi i jakie są jego objawy.

W nocy F1 podjęła decyzję o odwołaniu Grand Prix Australii, prawdopodobnie taki sam los spotka Grand Prix Bahrajnu, co oznacza, że sezon rozpocznie się najwcześniej w maju. Odwoływane i przesuwane są także rajdy – od Rajdu Argentyny, przez Azory, po krajowe i amatorskie imprezy.

Wszystkim nam zależy na tym, aby taki stan rzecz jak najszybciej się skończył, żebyśmy znów mogli cieszyć się wielkimi sportowymi emocjami. Ważna w tym wszystkim jest świadomość jak postępować i odpowiedzialność – za siebie i innych.

W jaki sposób można się zarazić? – Wirusy mogą być zlokalizowane w moczu, kale, a nawet wydzielinie dróg oddechowych i mleku zakażonego zwierzęcia. Bezpośredni kontakt z wymienionymi wydzielinami może skutkować przeniesieniem zakażenia – czytamy na portalu „Medonet”. Wirus przenosi się drogą kropelkową – podczas kaszlu, kichania a nawet mówienia.

Jak zapobiegać wirusowi?
– Często myj ręce, używając mydła i wody,
– Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos,
– Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają,
– Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni i zmęczenie. Najważniejsze, aby zachować spokój i nie panikować. Bądźmy wszyscy świadomymi obywatelami, a wkrótce wszystko wróci do normy! Powtarzamy też to, co mówią służby – jeśli możecie, zostańcie w domach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News