Kolej w Polsce będzie jeździła ponad 200 km/h. Jest umowa na modernizację torów. Jakie trasy?

Kolej w Polsce będzie jeździła ponad 200 km/h. Jest umowa na modernizację torów. Jakie trasy?

kolej pkp (3)

Podaj dalej

Czy kolej w Polsce wkrótce będzie jeździła ponad 200 km/h. Jest ku temu duża szansa, bo właśnie poinformowano o podpisaniu umowy na modernizację torów. Na których trasach możliwe będzie tak szybkie i komfortowe podróżowanie?

Z czym kojarzy się nam polska kolej? Chyba przede wszystkim z opóźnionymi pociągami. Oczywiście to w pewnym sensie relikt przeszłości i obiekt żartów – nieco na wyrost. Z opóźnieniami jest coraz lepiej – często pociągi przyjeżdżają na czas, ba – nawet przed czasem. Ale jest jak jest – skojarzenia są oczywiste. Trudno będzie tak szybko zmienić mentalność ludzi.

kolej pkp
fot. pixabay

W zmianie takiej mentalności może pomóc nowa inwestycja PKP. Plan zakłada m.in. prace nad odcinkiem pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Zawierciem – podaje „Interia”. Centralna Magistrala Kolejowa ma być gotowa w 2023 roku. Wtedy pociągi będą mogły podróżować po tej trasie nawet 250 km/h.

kolej pkp
fot. pixabay

Centralna Magistrala Kolejowa to inaczej linia kolejowa numer cztery. Łączy Mazowsze ze Śląskiem. Modernizacja pozwoli na zdecydowanie szybsze połączenia kolejowe pomiędzy Warszawą, a Katowicami, czy też Krakowem. To bez wątpienia krok w stronę świetlanej przyszłości polskiej kolei. Oby za tym poszły kolejne inwestycje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News