Kierowco, wiedziałeś o tym? Wszyscy łamiemy ten przepis – grozi za to mandat 2 tysiące złotych

Kierowco, wiedziałeś o tym? Wszyscy łamiemy ten przepis – grozi za to mandat 2 tysiące złotych

mandat dron monitoring

Podaj dalej

Możesz dostać mandat o wysokości 2 tysięcy złotych i nawet nie będziesz wiedział kiedy… Kierowco, czy wiedziałeś o tych przepisach? Wydaje się, że wszyscy niemal codziennie go łamiemy. Nie wiedząc o konsekwencjach.

Kwestia w tym, jakie przepisy dotyczą przejazdów kolejowych. Każdy z nas wie, że nie wolno wjeżdżać na przejazd, kiedy zapory zaczynają opadać, czy kiedy pojawia się czerwone światełko. Powtarza się cały czas, że mandat za niewłaściwy przejazd przez torowisko w takiej sytuacji może wynosić nawet 2 tysiące złotych – do tego oczywiście punkty karne. Natomiast… czy masz świadomość, jak dokładnie wygląda ten przepis?

przejazd kolejowy kierowca mandat zapory
fot. pixabay

Otóż nie chodzi wyłącznie o moment, kiedy zapory opadają. Kiedy zapory się podnoszą, również nie możesz przejechać przez torowisko! Możesz ruszyć dopiero w momencie, w którym zapora będzie nieruchomo postawiona do pionu. Dopóki między zaporą i jezdnią nie będzie kąta 90 stopni. W momencie, kiedy się podnoszą, kiedy jest ruch, nie mamy prawa przejechać przez torowisko.

Benzyna za 5,68 zł a diesel za 5,69 zł. Takie promocyjne ceny w Polsce! Jak skorzystać z przeceny?

Trzeba podkreślić, że niewielu kierowców wie o tym przepisie. Większość tylko patrzy na zapory i ocenia wzrokiem – ok, już się zmieszczę, już przejadę… no to jadę. I to jest właśnie błąd, który może kosztować cię 2 tysiące złotych. Może jednak warto poczekać te 5 sekund więcej? Aby mieć pewność, bo nigdy nie wiesz, czy gdzieś nie obserwuje cię policyjny dron.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News