Kierowco, uważaj na to! Ten mandat potwornie wzrasta! Zapłacisz za to ponad 1000 zł!

Kierowco, uważaj na to! Ten mandat potwornie wzrasta! Zapłacisz za to ponad 1000 zł!

samochód tir zakaz jazdy ciężarówka dni

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2023 roku wzrośnie mandat za odholowanie pojazdu oraz za jego przechowywanie na parkingu. Wzrosty są tym razem potężne – kilkukrotnie większe, niż poprzednio.

„Autokult” informuje, że od 1 stycznia 2023 roku zmienią się stawki za odholowanie oraz za przechowywanie pojazdu na parkingu. Ile może wynieść taki „mandat”? To zależy oczywiście od regionu i od rodzaju pojazdu. Wzrosty są natomiast ogromne – o wiele większe, niż w poprzednich latach.

kara mandat odholowanie holowanie parking
fot. pixabay

Jak podaje „Autokult”, między 2020 a 2021 stawka za odholowanie samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 wzrosła o ledwie 19 zł. Między 2022 a 2023 rokiem wzrośnie o 64 zł! Wiemy to z dokumentu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. Tak więc odholowanie takiego zwykłego samochodu osobowego będzie nas kosztowało od przyszłego roku 606 zł. Każda doba jego przechowywania – 52 zł.

Zakaz kupowania aut używanych w Polsce?! Kupisz tylko nowy samochód – z salonu, ekologiczny

Najmniej zapłacą ci, którym „odholowana” będzie hulajnoga elektryczna, bądź inne urządzenie transportu osobistego. Stawka to 144 zł, a każda doba przechowywania to 27 zł. Na drugim biegunie są chociażby pojazdy o DMC powyżej 16 ton. W tym przypadku kara za odholowanie to 1576 zł. Jeszcze więcej zapłacą ci, którym odholowany zostanie pojazd przewożący niebezpieczne materiały – aż 1917 zł, co oznacza podwyżkę o 203 zł względem 2022 roku. W tym przypadku doba przechowywania to 252 zł.

Od 10 sierpnia nowe ceny w polskich sklepach? Piwo za 18 zł! A inne produkty? Lepiej nie pytać…

Źródło: Autokult

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News